İOS 14 çalıştıran iPhone'unuz için En İyi 5 Fotoğraf Widget'ı

Tüm fotoğraf widget ihtiyaçlarınız için uygulamalar

iOS 14, iPhone’a ilk kez Ana Ekran widget’ları için destek getirdi. Ve bu özellik zaten bir iOS güncellemesine yapılan en popüler eklemelerden biridir. Ancak bu popülerliğin tam olarak hizmet etmeleri gereken işlevden kaynaklanmadığını söylemek güvenli olacaktır.

Apple, en önemli bilgilerinizi bir uygulamadan bir bakışta almak amacıyla Giriş ekranı widget’larını tanıttı. Ancak tamamen başka bir nedenden dolayı kült bir favori haline geldiler – Ana ekran estetiği. Ve bu eğilimin büyük bir kısmı Photo Widget’lardan kaynaklanıyor.

Gramda trend olan tüm özelleştirilmiş ana ekran estetiği, ister sadece tasarım amaçlı olsun, ister ev duvarlarınızda anılarınız varmış gibi davranın, fotoğraf widget’larına sahiptir. Ancak yeni başlıyorsanız, App Store’da patlayan çok sayıda fotoğraf widget uygulamasının ani denizinde kaybolmak çok kolaydır. Ancak üzülmeyin, iPhone’unuzda ihtiyacınız olan en iyi ve tek fotoğraf widget uygulamalarının bir listesini derledik.

Fotoğraf Widget Kolajı

Photo Widget Collage, Ana Ekranınızda fotoğraf widget’larına sahip olmak için harika bir uygulamadır. Adından da anlaşılacağı gibi, ana ekran widget’larınız olarak fotoğraf kolajlarına sahip olabilirsiniz. Muhtemelen bir kolajı widget olarak kullanmanıza izin veren tek uygulamadır, bu nedenle tüm ekranınızı widget’larla doldurmanıza gerek kalmaz. Ve tek bir fotoğraf widget’ı isteseniz bile, birden fazla fotoğrafın bir slayt gösterisi şeklinde widget içinde dolaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yani, artık ekranda çok fazla widget bulundurmak veya sadece bir veya iki fotoğrafa sahip olmak arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Her üç boyutta da widget’lara sahip olabilirsiniz: küçük, orta ve büyük. Bunun dışında, kolajların arka plan rengini telefonunuzun duvar kağıdıyla eşleştirmek için değiştirebilirsiniz. Tek dezavantajı, aynı boyuttaki iki widget’ta farklı fotoğraflara sahip olamayacağınız gerçeğidir.

fotoğraf gereci kolajı edinin

Widgetsmith

Widgetsmith, iPhone ekranınız için gerçek bir widget sihirbazıdır; Bu uygulamayla bir widget ile yapabileceğiniz şeylerin sayısı sihirden başka bir şey değildir. Widgetsmith ile, ekranınızda aynı boyutta bile olsa birden fazla fotoğraf widget’ına sahip olabilirsiniz. Ancak ekranınızı birden fazla widget ile doldurmak istemiyor, ancak yine de ekranda birden fazla fotoğraf istiyorsanız, her saat farklı bir fotoğrafınız olabilir. Kelimenin tam anlamıyla her saat!

Widgetsmith’teki zamanlanmış widget’larla, widget’ta görünmesi için farklı fotoğraflar planlayabilirsiniz ve tüm sürecin kontrolü sizdedir. Hangi fotoğrafın ne zaman görüneceğine siz karar verirsiniz. Hatta fotoğraf widget’ını anlık olarak uygulamanın sunduğu diğer widget biçimlerinden biriyle değiştirebilirsiniz ve aralarından seçim yapabileceğiniz epeyce var. Ve aynı zamanda tüm widget boyutlarını destekler. Genel olarak widget’lar için sahip olunması gereken bir uygulama, ancak özellikle fotoğraf widget’ları.

gereç ustası al

Fotoğraf Albümü (Fotoğraf Widget’ı)

Fotoğraf Albümü widget’ı, estetik ekran hayallerinizin iPhone’unuzda gerçekleşmesine yardımcı olabilecek başka bir uygulamadır. Ana ekranınızda tek bir fotoğraf veya dolaşan fotoğraflar içeren bir widget’a sahip olabilirsiniz. Ayrıca aynı boyutta birden fazla widget’a sahip olmanıza da izin verir. Ve en iyi yanı, bu ayarları yapılandırmanıza izin vermesidir. Ve tüm bunları, arayüzü inanılmaz derecede basit ve kullanımı kolay tutarken yapar.

Ayrıca, widget’ta fotoğraflardan oluşan bir slayt gösterisine sahip olmak oldukça hızlıdır. Rastgele bir slayt gösterisi yapmak veya araçları planlamak için zaman harcamak arasında bir seçim değildir. Yapmanız gereken tek şey resimler arasındaki aralığı seçmek ve fotoğraflarınız seçtiğiniz sırayla dolaşacaktır. Hatta widget’ta albüm adına sahip olabilirsiniz, bu da ona kişisel bir dokunuş katmanıza olanak tanır. Gerçekten piyasadaki en iyi uygulamalardan biri.

fotoğraf albümü al

Fotoğraf Widget’ları

Photo Widgets, iOS 14’te fotoğraf widget’ları oluşturmak için kullanılan bir başka mükemmel uygulama. Farklı fotoğraflarla aynı boyutta birden fazla widget’a sahip olmanın yanı sıra fotoğraflardan oluşan bir slayt gösterisine de sahip olabilirsiniz. Ama daha fazlasını sunuyor. Fotoğraf Widget’ları ile yalnızca basit fotoğraf widget’larına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda tarihler ve takvim etkinlikleri içeren fotoğraflara veya bunlara notlar da sahip olabilirsiniz.

Böylece, ekranınızın estetiğine bağlı kalarak, gün boyunca randevularınızı gösteren fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Ve fotoğraflar üzerinde çok fazla kontrol sunuyor. Fotoğrafların değişmesi gereken aralıkları, hangi sırada görünmeleri gerektiğini seçebilir veya rastgele bir sırada görünmelerini sağlayabilirsiniz.

fotoğraf widget’ları edinin

MemoWidget

MemoWidget, zaten listede bulunan uygulama Fotoğraf Albümü geliştiricisinin bir başka harika uygulamasıdır. Fotoğraf Albümünün odak noktası tamamen fotoğraflar olsa da, adından da anlaşılacağı gibi MemoWidget daha çok notlara odaklanmıştır. Daha doğrusu, onlara notlar da diyebilirsiniz. Ancak yerel Notes uygulama widget’ından farklı olarak, telefonunuzun estetiğini bozmaz.

MemoWidget uygulamasıyla kendinize oldukça yapışkan notlar bile bırakabilirsiniz. Uygulamanın kendisinden seçebileceğiniz bazı getirme arka planları var veya galerinizden herhangi bir fotoğrafı seçebilirsiniz. Notun bir başlığı ve metni olabilir (Notlar uygulaması gibi), ancak her ikisi de isteğe bağlıdır. Ayrıca, fotoğrafta görünen metnin boyutu ve rengi üzerinde kontrol sağlayarak onu gerçekten notlar için bir uygulama haline getirir. Ekranda alışveriş listeleri veya motivasyonel bir alıntı olması gerekip gerekmediğini, arkanızda.

memowidgets al

İster sadece fotoğraf widget’ları trenine atlıyor olun, ister halihazırda kullanmakta olduklarınıza daha iyi alternatifler arıyor olun, bu listedeki uygulamalardan biri (muhtemelen daha fazlası) favorilerinizden biri olmaya mahkumdur. Yeni başlayan biri olsanız bile, bunların hepsi oldukça kolay. Artık iPhone’unuz için bu uygulamalardan biriyle fotoğraf widget’larını denemekten başka pek bir şey kalmadı. Devam et; fotoğraflarınız sizi bekliyor.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir