Bir iMessage Grup Sohbetinde Kaç Kişi Olabilir?

İMessage grup sohbeti, yalnızca iMessage kullanıcılarını içermesi açısından diğer grup sohbetlerinden farklıdır. İMessage’ın popülaritesinin arkasındaki en önemli nedenlerden biri, dahili bir uygulama olması ve böylece üçüncü taraf bir uygulamaya olan ihtiyacı ortadan kaldırmasıdır.

İnsanlar iMessage grup sohbetine kaç katılımcının eklenebileceğini merak ediyor. Kullanıcılar bir grup sohbetinde 32’ye kadar üye eklediklerini bildirdi, ancak bazı şebeke sağlayıcılarında bu sınır 25’tir. Katılımcı sayısında bir sınır varsa şebeke sağlayıcınıza danışmanız önerilir.

Artık bir iMessage grup sohbetinde kaç kişinin olabileceğini bildiğimize göre, nasıl kurulacağını da anlamalıyız.

İMessage Grup Sohbetini Ayarlama

Bir grup sohbeti ayarlamak için ekranın üst kısmındaki ‘Kalem’ seçeneğine dokunun.

En üstteki alıcının kutusuna adlarını yazarak sohbete kişi eklemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, kişilerinizi açmak için sağ üstteki ‘+’ işaretine dokunabilir ve listeden eklenecek kişileri seçebilirsiniz.

Grup sohbetine yalnızca iMessage’ı olan kişileri ekleyebilirsiniz. İMessage ile birini eklerseniz, isimleri aşağıda gösterildiği gibi mavi renkte görünecektir.

İMessage’a erişimi olmayan kişileriniz aşağıda gösterildiği gibi yeşil renkte görünür.

Şimdi, iMessage’a sahip olanları alıcı listesine ekleyin, bir mesaj gönderin ve iMessage’da bir grup oluşturdunuz. Kişiselleştirmek için bir grup adı ve resmi de ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir