İPhone Kamera Uygulamasında Canlı Fotoğraflar Nasıl Kapatılır

İPhone’unuzun fotoğraflarla birlikte çektiği çılgınlığı durdurun.

İPhone’da 3 saniye gibi kısa videolar çeken canlı fotoğraflar özelliğinin avantajları var ama bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Bazen normal bir fotoğraf çekmek istemenin önüne geçer. Canlı fotoğraflar ayrıca normal fotoğraflardan daha fazla depolama alanı kaplar. Nedeni ne olursa olsun, özelliği beğenmezseniz, her zaman kapatabilirsiniz.

Canlı fotoğraflar özelliğini kapatmak için iPhone’un ana ekranından Kamera uygulamasını açın. En üstte arka arkaya 3 sarı daireden oluşan bir simge olacaktır. Ona dokunduğunuzda canlı fotoğraflar o seans için kapatılacak ve içinden çapraz bir çizgi geçerek simge beyaz hale gelecektir.

Live Photos açıldı. Live Photos’u kapatmak için üzerine dokunun.
Live Photos kapatıldı.

Ancak kamerayı bir sonraki açışınızda Live Photo ayarı otomatik olarak açılacaktır.

Canlı Fotoğraflar özelliğini kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız, iPhone Kamera ayarlarında Canlı Fotoğraflar için ayarları koru seçeneğini etkinleştirin. Bunu yapmak için önce iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

Ayarları aç.

Ayarlar’da, Kamera seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun.

Kamera ayarları açılacaktır. Ardından, ilk seçenek olan Ayarları Koru’ya dokunun.

Bu ayar altında üç seçenek olacaktır. Sonuncusu Live Photos için olacak. Live Photos için geçişi açın. Kamerayı her açtığınızda otomatik olarak sıfırlanmak yerine Live Photo ayarını koruyacaktır.

Live Photo geçişini açın.

Bu nedenle, Canlı Fotoğrafları Kameradan kapattıysanız, Kamera’yı her açtığınızda tekrar açana kadar kapalı kalacaktır. Ancak açarsanız, onu da kapatmayı unutmayın, aksi takdirde her seferinde açılacaktır.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir