PSA: iOS 12, iPhone'unuzdaki yerleşik uygulamaları tamamen silmenizi sağlar

Apple şimdiye kadar yalnızca iOS cihazlarında yerleşik uygulamaların Ana ekrandan kaldırılmasını destekledi, ancak iOS 12 güncellemesinin başlatılmasıyla bu durum değişti. Artık yer açmak için iPhone veya iPad'inizdeki bazı yerleşik uygulamaları tamamen silebilirsiniz. Bu, 2018'de 16 GB iPhone modeline sahip kişiler için kullanışlı olacaktır. İOS tek başına bir iPhone'da 8 GB'tan fazla tüketir. Neyse ki, iOS […]

Apple şimdiye kadar yalnızca iOS cihazlarında yerleşik uygulamaların Ana ekrandan kaldırılmasını destekledi, ancak iOS 12 güncellemesinin başlatılmasıyla bu durum değişti. Artık yer açmak için iPhone veya iPad'inizdeki bazı yerleşik uygulamaları tamamen silebilirsiniz.

Bu, 2018'de 16 GB iPhone modeline sahip kişiler için kullanışlı olacaktır. İOS tek başına bir iPhone'da 8 GB'tan fazla tüketir. Neyse ki, iOS 12 ile kullanıcılar artık yerleşik uygulamalar tarafından tüketilen bir miktar alanı boşaltabilir ve daha anlamlı amaçlar için kullanabilir.

İPhone'unuzdan hangi yerleşik uygulamaları silebilirsiniz?

Aşağıda, iOS 12 veya sonraki sürümleri çalıştıran bir iPhone'da kaldırabileceğiniz tüm yerleşik uygulamalar bulunmaktadır:

Toplam: 30 MB yakl.

Not: Yukarıdaki hesaplama yalnızca uygulamanın boyutunu sayar. Bu uygulamalarda depolanan Verilerin boyutu çok daha fazla olacaktır.

Önemli notlar:

Yerleşik uygulamaları iPhone'unuzdan silme

Yerleşik bir uygulamayı silmek, iPhone'unuzdan başka herhangi bir uygulamayı kaldırmaya benzer.

  1. Silmek istediğiniz uygulama simgesine dokunup titreyene kadar basılı tutun.
  2. Uygulama simgesinin üzerindeki çarpı simgesine ve ardından sil'e dokunun.
  3. Ana ekrana dönmek için sağ üst köşedeki Bitti'ye dokunun.

Cihaza yerleşik bir uygulama nasıl indirilir

İPhone'unuzdan sildiğiniz yerleşik uygulamalar, App Store'dan tekrar indirilebilir. App Store'da indirmek istediğiniz uygulamayı arayın ve cihazınıza başka herhangi bir uygulamayı yüklediğiniz gibi yükleyin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top