MacOS Big Sur’da Safari’de Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir veya Ayarlanır

Safari, macOS için harika bir tarayıcıdır. Tüm tarama deneyimini sonsuz bir şekilde pürüzsüzleştirir. En son macOS Big Sur güncellemesiyle, artık tarayıcının ana sayfasının arka plan görüntüsünü ayarlayarak veya değiştirerek kendi görsel çekicinizi Safari’ye ekleyebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz. Mac’inizde Safari’yi açın ve tarayıcı ana ekranının sağ alt kısmına gidin. Üç geçişli bir simge bulacaksınız. Üstüne […]

Safari, macOS için harika bir tarayıcıdır. Tüm tarama deneyimini sonsuz bir şekilde pürüzsüzleştirir. En son macOS Big Sur güncellemesiyle, artık tarayıcının ana sayfasının arka plan görüntüsünü ayarlayarak veya değiştirerek kendi görsel çekicinizi Safari’ye ekleyebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Mac’inizde Safari’yi açın ve tarayıcı ana ekranının sağ alt kısmına gidin. Üç geçişli bir simge bulacaksınız. Üstüne tıkla.

Açılan simge menüsünde, ‘Arka Plan Resmi’ seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun ve bu seçeneğin hemen altına eklemek istediğiniz arka plan resmini seçin.

Bilgisayarınızdan bir resim eklemek istiyorsanız, ‘+’ seçeneğini tıklayın.

Bu sizi ‘Masaüstü Resimleri’nden birkaç seçeneğe yönlendirecektir. Bunları beğenmezseniz, Mac’inizdeki herhangi bir kaynaktan kendi seçtiğiniz herhangi bir resmi ekleyebilirsiniz.

Herhangi bir resme tıkladığınızda, resimler penceresinin hemen arkasında o arka plan resminin yarı saydam bir önizlemesini de görürsünüz. Arka plan resmini onaylamak için ‘Seç’e tıklayın.

Ve bu kadar! Görüntü seçiminiz bundan sonra Safari’nin arka plan görüntüsü olarak görünecektir.

Arka plan resimleri, kullanıcının ruh halini belirli bir ölçüde şekillendirmeye yardımcı olur. Big Sur’daki Safari deneyiminizi daha da kolaylaştırmak için en sevdiğiniz resmi seçtiğinizden emin olun.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top