İPhone'da Kestirmeler uygulamasında bir Otomasyon nasıl silinir

Artık iPhone’unuzda istemediğiniz bir otomasyondan kurtulun

iOS 14, iPhone kullanıcılarının topluluğunda büyük bir heyecan yarattı. Ve bu da oldukça doğru. Sonuçta, son birkaç yılın en büyük iOS güncellemelerinden biri. Uygulama Kitaplığı ile Ana ekran özelleştirme eklemekten Siri’yi yeniden tasarlamaya ve Ana ekrana widget eklemeye kadar, bu yıl yeni ve daha iyi birçok şey var.

Otomasyonların da iOS 14’te bir yükseltmesi var. İPhone’unuzu otomatikleştirebileceğiniz yolların sayısına epeyce yeni ekleme var. Artık Uyku, E-postalar, Mesajlaşma ve Şarj Etme için otomasyon ekleyebilirsiniz. Telefonunuzu şarj cihazına her bağladığınızda Siri’nin konuşmasını otomatikleştirmek gibi onlarla çok eğlenebilirsiniz.

Ancak iPhone veya otomasyon konusunda yeniyseniz, kaybolmak oldukça kolaydır – özellikle de bir tanesini silmek söz konusu olduğunda. Ekrandaki otomasyonu silmek için basit bir düğme yoktur. Ve bir Kısayolu silmek gibi, ona dokunup basılı tutmak da işe yaramaz. Peki, artık istemediğiniz bir otomasyonu nasıl silersiniz? Yoksa sonsuza kadar buna bağlı mısın? Neyse ki değilsin. Ve onu silmek konusunda da çok karmaşık bir şey yok.

Bir Otomasyonu Silme

Kısayollar uygulamasını açın ve alttaki gezinme çubuğundan “Otomasyon” sekmesine gidin.

Ardından, silmek istediğiniz otomasyona gidin ve üzerinde sola kaydırın.

Sağ köşede ‘Sil’ düğmesi görünecektir. Otomasyonu silmek için üzerine dokunun.

Kısayollardaki otomasyon özelliği hayatınızı oldukça kolay ve eğlenceli hale getirebilir. Ve iOS 14 ile, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan gerçekten kendi başlarına çalışabildikleri için artık daha da iyiler. Yine de bazen, özellikle onlar için yeniyseniz, oldukça ürkütücü görünebilirler. Ancak bunların üstesinden gelmeleri oldukça kolaydır ve bir şeyler ters giderse, onlardan da kolayca kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir