İPhone'da WiFi kullanımı nasıl kontrol edilir

Apple’ın ürünlerini yalnızca ABD merkezli tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturması şaşırtıcı değil. Ve muhtemelen bir iPhone’da WiFi kullanımını izlemek için dahili bir sistemin olmamasının nedeni budur, çünkü ABD’deki çoğu Genişbant ve Fiber optik planı sınırsız bant genişliğine sahiptir. Peki ya dünyanın geri kalanı?

Genişbant ve Fiber optik internetin sınırsız bant genişliğine sahip olmadığı dünyanın diğer bölgelerindeki insanlar, iPhone ve iPad cihazlarındaki WiFi veri kullanımını bilmek ister. Ancak iOS, Android’in yaptığı gibi WiFi kullanımını görmenin yerleşik bir yolunu sunmuyor.

Neyse ki, App Store’daki üçüncü taraf geliştiriciler, iPhone kullanıcılarının WiFi kullanımlarını kontrol etmelerine izin veren geçici bir çözüm buldular. App Store’da, VPN ağı geçici çözümü aracılığıyla WiFi ve Mobil veri kullanımınızı izlemenize izin veren birkaç uygulama vardır. Bu uygulamalar, iPhone’unuzda takip edebilecekleri bir VPN profili oluşturarak internet kullanımını izler. VPN profili herhangi bir VPN hizmeti sağlamaz. Hala WiFi ağınızın IP adresini ve güvenlik protokollerini kullanıyorsunuz.

My Data Manager – Track Usage uygulamasını bu amaç için çok faydalı bulduk. İPhone ve iPad’inizde hem WiFi hem de Mobil Veriler için internet kullanımını izleyebilir. Hatta iPhone’unuzdaki her uygulamadan veri kullanımını raporlayabilir.

[eckosc_full_width_block]

[/ eckosc_full_width_block]

Uygulama, App Store’da ücretsiz olarak mevcuttur ve uygulama içi satın alımlar olmadan tamamen kilidi açık olarak gelir. Uygulamayı kurmak oldukça basittir, iPhone’unuza kurun ve ekrandaki talimatları izleyin.

Yine de bu uygulamayı kullanırken büyük bir sorun var. Çok fazla pil tüketir . İPhone’umda son 24 saatte, Veri Yöneticisi uygulamam pil yedeklemesinin% 24’ünü tüketti. Uygulama, pil kullanımıyla ilgili telefonumdaki diğer tüm uygulamaların başında geliyor.

İPhone’unuzdaki WiFi kullanımını pil ömrü pahasına izleyebilmek herkes için uygun bir çözüm olmayabilir. Ancak iOS’ta WiFi veri kullanımını izlemenin başka bir yolu yoktur. Bu nedenle, WiFi kullanım alışkanlığınızı anlamak ve ortalamasını almak için uygulamayı yalnızca birkaç gün kullanmanızı öneririz.

Uygulamanın her zaman iPhone’unuzda çalışması, uzun vadede pilin sağlığına bile zarar verebilir. Bu yüzden uygulamayı yalnızca gerekli olduğunda kullanın, aşırı kullanmayın.

İlginizi Çekebilir!

How to Set a Timer on Your iPhone Camera for Perfectly Timed Shots

iPhone Kameranızda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

iPhone'unuzun kamerası için bir zamanlayıcı ayarlamaya ilişkin takip edilmesi kolay talimatlar, hiçbir anı kaçırmamanızı sağlar. Grup fotoğrafları ve çarpıcı selfie'ler için mükemmeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir