DÜZELTME: iPhone'da iOS 12.1 Pil Boşaltma sorunu

Sonunda dalmaya başladınız ve iPhone’unuzu iOS 12’ye mi güncellediniz? Harika. Ancak bu sayfaya bakıyorsanız, iOS 12.1 güncellemesini yükledikten sonra muhtemelen iPhone’unuzda pilin bitmesi sorunu yaşıyorsunuzdur.

iOS 12.1 tek başına inanılmaz bir güncellemedir. Bugüne kadarki en hızlı iOS sürümü. Ve iOS 12.1’deki pil ömrü de mükemmel. Ancak pil tükenmesi yaşıyorsanız, bir iPhone’un diğer birçok faktörü ile gerekçelendirilebilir.

İOS 12.1 neden pili tüketiyor olabilir?

Apple’ın iOS 12 ve iOS 12.1’de sunduğu yeni özellikler, iPhone’unuzdan daha az güç tüketecek şekilde tasarlandığından, cihazınızın pilinin bitmesine neden olan iOS 12.1 olamaz.

İPhone’da pilin bitmesinin yaygın nedenlerinden bazıları aşağıdadır.

Endeksleme

İOS 12.1’i yeni yüklediyseniz ve hemen pilin bittiğini fark ettiniz. Atlarınızı tutmanız gerekiyor. İPhone’unuz yeni yazılıma adapte oluyor ve iOS 12.1’in getirdiği yeni şeyleri indeksliyor. Yeteneklerini değerlendirmeden önce ona birkaç gün vermeniz gerekiyor.

Güncel olmayan uygulamalar

İPhone’unuzda iOS 12.1 ile uyumlu olmayan çok sayıda uygulama yüklü olabilir. Bu uygulamalar iOS 12.1’de çalışırken herhangi bir sorun göstermeyebilir, ancak eski kod nedeniyle gerekenden daha fazla güç tüketiyor olabilirler.

Konum hizmetleri

Konum hizmetlerini kullanabilecek uygulamaların sayısını her zaman minimumda tutmak genel bir kural olsa da, bazı uygulamalar agresif bir şekilde mevcut konumunuzu arayarak pilin boşalmasına neden oluyor ve böylece pilin bitmesine neden oluyor.

Bluetooth, WiFi sorunu

iOS 12’de Bluetooth ve WiFi sorunları var. Bu bir sır değil. İOS 12.1’i yükledikten sonra Bluetooth ve WiFi’nin tutarsız olduğunu fark ettiyseniz, pilin bitmesine neden olabilir.

Aşırı ısınma

Bu, iPhone’daki pil tüketiminin en yaygın nedenidir. Aşırı ısınmanın nedeni hatalı uygulamalar, agresif GPS yoklaması, Oyun gibi CPU yoğun görevler ve daha fazlası olabilir.

İOS 12.1’de Pil Drenajını düzeltmek için ne yapabilirsiniz?

İOS 12.1 güzel bir güncelleme olduğundan, en son yazılımı çalıştıran cihazlarda pil tüketiminin arkasında evrensel bir neden yoktur. Ancak iPhone’unuzun pili hızla tükeniyorsa bir şeyler doğru değildir ve bunu düzeltmeye çalışabiliriz.

İPhone’unuzun ısınmasına izin vermeyin

İPhone’unuzu çalışırken bulduğunuzda, hangi uygulamanın buna neden olabileceğini belirleyin ve onu cihazınızdan kaldırın. Aşırı ısınma yalnızca pilin bitmesine neden olmaz, aynı zamanda iPhone’unuzun pil sağlığına da zarar verir.

Kötü uygulamaları kaldırın

Ayarlar »Pil bölümüne gidin ve son 24 saat içinde telefonunuzun pilinin çoğunu tüketen uygulamaları arayın. Bir uygulamayla ilgili şüpheli bir şey bulursanız, onu cihazınızdan kaldırın. Sizin için önemli bir uygulama ise, yeniden yükleyin, ancak önümüzdeki birkaç gün boyunca pil kullanımını izlemeye devam edin. Ve pili bitirmeye devam ederse, uygulamanın geliştiricisine başvurun ve sorunu bildirin.

Konum Hizmetlerini kapatın

Konum Servislerini devre dışı bırakmak doğru çözüm olmayabilir, ancak iPhone’unuzdaki pil yedeklemesini iyileştirecektir. Ayarlar »Gizlilik» Konum Servisleri’ne gidin ve geçiş anahtarını kapatın.

İPhone’daki Konum Servisleri, yaklaşık konumunuzu belirlemek için GPS, Bluetooth, WiFi ve Hücresel ağları kullanır. İPhone’unuzdaki her pil tüketme işlevini kullanan bir hizmettir. Yalnızca Konum Hizmetleri’ni kapatırsanız pil ömründe bir artış elde edeceğiniz mantıklıdır.

İPhone’daki pil boşaltma sorununu çözmek için bildiğimiz tek şey bu. Ancak burada paylaşılan ipuçları yardımcı olmazsa, pil boşaltma sorununu kesin olarak gidermek için iPhone’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak isteyebilirsiniz.

→ iPhone Nasıl Sıfırlanır

İlginizi Çekebilir!

İPhone 8 düşük çağrı hacmi sorunu nasıl giderilir

İPhone 8’inizde düşük görüşme sesi mi yaşıyorsunuz? Eh, yalnız değilsin. Bu sorun bir dizi iPhone …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir