Chrome’da Sekme Üzerine Gelme Kartları Önizlemeleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Chrome’daki yeni “Sekme Vurgulu Kartları” özelliği, tek bir Chrome Penceresinde çok sayıda açık sekmeniz olduğunda oldukça kullanışlıdır. Açılan sekmelerden oluşan karmaşada aradığınız sekmeyi bulmanızı keyifle kolaylaştırır.

Ancak bazılarımız da bunu can sıkıcı bulabilir. Bir sekmenin üzerine geldiğinizde gerçekten göze çarpıyor. Web tarayıcısındaki sekme önizlemelerini beğenmeyenlerden biriyseniz, Chrome’da bunu nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Önce yeni bir sekme açın, ardından aşağıdaki adresi yazın chrome://flagsve enter tuşuna basın. Bu, tüm deneysel özelliklerin bulunduğu Chrome deneyleri sayfasını açacaktır.

Chrome deneysel özellikler sayfası

Denemeler ekranındaki “Arama bayrakları” kutusunu tıklayın ve “Sekme Üzerine Gelme Kartı” yazın. Bu, aradığımız “Sekme Üzerine Gelme Kartı Resimleri” ve “Sekme Üzerine Gelme Kartları” dışındaki tüm diğer Chrome işaretlerini dolduracaktır.

“Sekme Üzerine Gelme Kartı” Chrome bayrağını arayın

Chrome’da sekme önizleme resimlerini etkinleştirdiyseniz, “Sekme Üzerine Gelme Kartı Resimleri” bayrağı “Etkin” olarak gösterilecektir. Yalnızca sekmeler için önizleme resimlerini devre dışı bırakmak istiyorsanız, “Sekme Üzerine Gelme Kartı Resimleri” bayrağının yanındaki açılır menü kutusunu tıklayın ve “Devre Dışı” seçeneğini seçin.

Chrome’da Sekme Önizleme Resmini Devre Dışı Bırak

Chrome’da sekme önizlemesini tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, “Sekme Üzerine Gelme Kartları” bayrağının yanındaki açılır kutuyu tıklayın ve mevcut seçeneklerden Devre Dışı öğesini seçin.

Sekme Vurgulu Kartları Chrome bayrağını devre dışı bırakın

Chrome’daki sekme önizleme özelliğiyle ilgili her iki işareti de devre dışı bıraktıktan sonra, Chrome’u yeniden başlatmak ve değişikliklerinizi uygulamak için ekranın altındaki “Yeniden Başlat” düğmesini tıklayın.

Deneysel özellikleri etkinleştirmek için Chrome’u yeniden başlatın

Artık Chrome’da sekmelerin üzerine geldiğinizde sekme önizlemelerini görmeyeceksiniz.

 

İlginizi Çekebilir!

Chrome’da Okuyucu Modu Nasıl Etkinleştirilir

Chrome’da artık, dikkatinizi başka yöne çeken bir web sitesinin tüm Reklamlarını ve diğer grafik öğelerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir