İMessage'da Önemsiz Posta Bildirdiğinizde Ne Olur?

Bir mesajı yanlışlıkla gereksiz olarak bildirdiyseniz endişelenecek bir şey yok

iMessage, Apple kullanıcıları tarafından arkadaşları ve aileleriyle iletişim halinde kalmak için en çok kullanılan özelliklerden biridir. Bir uygulamayı kullanmak için indirmenize veya herhangi bir çemberden geçmenize gerek yok. Hızlı, güvenli, işlevsel ve eğlenceli özelliklerle dolu.

İMessage’ı oldukça sık kullanan kişiler, bilinmeyen bir numara veya Apple kimliği, yani kişilerinizde olmayan bir numara size bir iMessage gönderdiğinde, uygulamanın bunu önemsiz olarak bildirme seçeneği gösterdiğini fark etmiş olabilir.

Ancak bir mesajı önemsiz olarak bildirirseniz ne olacağı pek açık değildir. Bu yüzden birçok insan bu seçenekten uzak duruyor. Ne olduğu tam olarak net olmadığından, birisini yanlışlıkla önemsiz olarak bildirirseniz veya biri mesajınızı önemsiz olarak bildirirse endişelenmeniz normaldir. Size bazı cevaplar verelim, olur mu?

Birini Önemsiz Olarak Bildirme

Birini önemsiz olarak bildirmek için ekranınızdaki ‘Önemsiz Olarak Bildir’ düğmesine dokunun. Ardından, ‘Önemsizliği Sil ve Bildir’ düğmesine dokunun.

Bir mesajı gereksiz olarak bildirdiğinizde, mesaj cihazınızdan kalıcı olarak silinir. Silindikten sonra geri alamazsınız. Mesajlar uygulaması, gönderenin bilgilerini ve söz konusu mesajı Apple’a iletir.

Ama tek yaptığı bu. Bir mesajı önemsiz olarak bildirmek kişiyi engellemez veya gelecekte size mesaj göndermesini engellemez. Bu nedenle, gelecekte onlardan herhangi bir mesaj almak istemiyorsanız, onları da engellemeniz gerekir. Ancak birisini yanlışlıkla çöp olarak bildirdiyseniz ve gelecekte onlardan mesaj almama konusunda endişeleniyorsanız, rahatlayabilirsiniz.

Şimdi, biri sizi şaka veya yanlışlıkla önemsiz olarak bildirdiyse ve bunun iMessage hesabınız için ne anlama gelebileceğinden endişeleniyorsanız, bu cephede de rahatlayabilirsiniz. Somut bir bilgi olmamasına rağmen, en iyi spekülasyon, tek bir raporun hesabınıza zarar vermeyeceğidir.

Apple, gönderenin bilgileriyle birlikte mesajı aldığında, akıl, birisine karşı hafife alınacak herhangi bir işlem yapmamasını belirtir. Ve gerçekten insanlara spam göndermiyorsanız, bir rapor size zarar vermez. Hesabınıza karşı bir işlem için birden çok rapor alacak.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir