Windows 10 sürüm 2004, Mayıs 2020 Güncelleştirmesi Nasıl Kaldırılır

Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi bilgisayarınıza iyi davranmıyor mu? Kaldırmak ve önceki Windows sürümünüzü geri yüklemek için bu adım adım kılavuzu izleyin.

Windows 10 güncellemelerinin insanların bilgisayarlarını karıştırdığını görmek alışılmadık bir durum değil. Bilgisayarınıza Windows 10 sürüm 2004, Mayıs 2020 güncellemesini yüklediyseniz ve zaten sorun yaşıyorsanız, Microsoft devam eden sorunları çözene kadar güncellemeyi kaldırmak iyi bir fikirdir.

Başlamak için PC’nizde Windows 10 ‘Ayarlar’ı açın. Görev çubuğundaki “Başlat” menü düğmesine ve ardından “Ayarlar” dişli simgesine tıklayın.

Windows 10 Ayarlar menüsünü açın

Windows 10 ayarları ekranında biraz aşağı kaydırın ve ‘Güncelle ve Güvenlik’ seçeneğini tıklayın.

Windows 10 Ayarlarından “Güncelleme ve Güvenlik” seçeneğini seçin

Bilgisayarınıza en son yüklenen tüm güncellemelerin bir listesini almak için Windows Update ekranındaki ‘Güncelleme geçmişini görüntüle’ düğmesini tıklayın.

“Güncelleme Geçmişini Görüntüle” düğmesini tıklayın

Güncelleme geçmişi ekranının üst kısmındaki “Güncellemeleri kaldır” bağlantısını tıklayın. Bu, son yüklenen Windows güncellemelerini kaldırabileceğiniz bir kontrol paneli penceresi açacaktır.

“Güncellemeleri kaldır” düğmesini tıklayın

Açılan Denetim Masası ekranında, sisteminize en son yüklenen Microsoft Windows güncellemeleri listesinde “Windows 10 Sürüm 2004 için Özellik Güncellemesi…” kaydını arayın.

“Windows 10 Sürüm 2020 için Özellik Güncellemesi…” listesine çift tıklayın, ardından Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini kaldırmak için onay iletişim kutusunda “Evet” e tıklayın.

Windows 10 sürüm 2004, Mayıs 2020 güncellemesinin kaldırılmasını onaylamak için “Evet” i tıklayın

Windows sürüm 2020’yi kaldırma talebiniz işlenecek ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız için bir uyarı alırsınız, güncellemeyi sisteminizden tamamen kaldırmak için istemdeki ‘Şimdi Yeniden Başlat’ düğmesine tıklayın.

Windows 10 güncellemesini kaldırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın

Güncellemeyi kaldırdıktan sonra Windows 10 sürümünü doğrulayın

winver komutunu çalıştırarak Windows 10 sürüm 2020’nin kaldırıldığını doğrulayın.

Başlat menüsünü açın ve başlat menüsü aramasına winver Ardından, mevcut Windows 10 sürümünüzü kontrol etmek için winver komut sonucuna tıklayın.

Başlat menüsü aramasından winver komutunu başlatın

‘Windows Hakkında’ ekranında, OS Derlemesi 18362.476’ya sahip Windows 10 sürüm 1903’ü veya bilgisayarınızda önceki Windows 10 derlemesi neyse onu görmelisiniz.

Windows 10 Sürüm 1903

🍻

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir