iOS 17’de iPhone’da Siri’ye Birden Fazla Komut Nasıl Verilir?

iOS 17 büyük güncellemelerle doludur, ancak bu, Siri’ye yapılan bu güncellemenin gözden kaçmasına izin vermek için bir sebep değildir. Karşılaştırıldığında daha küçük olmasına rağmen, kendi spot ışığını hak ediyor. Bu güncelleme nedir diyorsunuz? Hiç sanal asistanınızın aynı anda birden fazla şey yapmasını dilediniz mi? Hiç kendinizi, “Hey Siri, bir pazartesi sabahı meşgul bir anne gibi aynı anda birden fazla görevi yerine getirebilseydin, bu harika olurdu” derken buldun mu? Pekala, iPhone’larınızı sıkı tutun çünkü dileğiniz iOS 17’nin emri!

Siri’ye Arka arkaya İstekler Verme

Aynı anda birden fazla isteği halletmesini istiyorsanız, Siri’yi her seferinde yeniden etkinleştirmeniz gereken zamanlara veda edin. iOS 17 ile Siri çok daha yetenekli hale geldi. iPhone 11 ve sonraki sürümlerde İngilizce (Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık, ABD) olarak birden fazla Siri komutu mevcuttur. Bu, iPhone XS, XS Max ve XR kullanan kullanıcıların şanssız olduğu anlamına gelir.

Siri’ye birden fazla komut vermek son derece basit. Anahtar, bunları “ve” veya “ayrıca” gibi sözcükleri kullanarak tek bir komut içinde değil, birbiri ardına vermektir .

Örneğin, “Siri, Bob’a mesaj at , geliyorum” diyebilir ve ardından “Dişçi randevum için saat 15.00’e bir hatırlatıcı ayarla” diyebilirsiniz. Bir sonraki komut için Siri’yi tekrar çağırmanıza gerek kalmadan talimatları kusursuz bir şekilde takip eder. Ve hey, iki komutta durmuyoruz. Fazla başarılı olan Siri, artık birden çok komutu işleyebilir. Bu nedenle, can sıkıcı kesintiler yaşamadan ter dökmeye hazır olun.

Ama gidip “Siri, Bob’a mesaj at ama bana dişçiyi de hatırlat ve evet, süt almam gerek” deme. Siri’nin kafası karışacak ve sonunda Bob’a dişçi randevunuz ve sütünüz hakkında mesaj atacak. Ve güven bana, Bob senin diş hijyeni veya süt ürünleri ihtiyaçlarını umursamıyor.

Oh, ve bu başka bir şey: Siri’nin iOS 17’deki makyajı da başka bir önemli değişiklikle geliyor. Önceki örnekte nasıl “Hey” yazmadığımı fark ettiniz mi?

Artık “Hey”i bırakabilir ve etkinleştirmek için “Siri” demeniz yeterli. Ve sırf alışkanlıktan “Hey” kelimesini bırakmakta zorlanıyorsanız endişelenmeyin; “Hey Siri” de çalışacak. Ancak bu güncelleme, iPhone ve AirPods Pro’da (2. nesil) yalnızca İngilizce (Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık, ABD) olarak sunulmaktadır. Bu, diğer kulaklıklarda ve diğer dillerde “Hey Siri” ile bağlı kalmanız gerekeceği anlamına gelir.

Siri artık çok görevli bir usta. Devam edin, Siri’ye aynı anda birden fazla komut vermeyi deneyin ve dijital hayatınızın bu kadar kolaylaştığını izleyin.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir