Mac'te SFW Dosyaları Nasıl Oynanır ve Görüntülenir

Mac’inizde SFW dosyalarını oynatmanıza ve görüntülemenize yardımcı olabilecek düzgün bir medya oynatıcı bulamıyor musunuz? Umutsuz arayışınız burada bitiyor!

Flash player’ın tanıtıma ihtiyacı yok, bazıları bunu Macromedia Flash olduğu günlerden beri biliyor ve bazıları için Adobe Flash olarak tanındı. Erken veya geç, hiç kimse Flash’ın oyun oynama, içeriği web tarayıcılarında görüntüleme veya bir proje için animasyonlu bir grafik dosyası oluşturma konusunda çok önemli bir rol oynadığını inkar edemez.

Dedikleri gibi, hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve sevgili Flash oynatıcımız da öyle. Adobe, 15 yıllık uzun bir çalışmanın ardından nihayet fişi çekti. Flash oynatıcının sona ermesi, web tarayıcılarının flash eklentisini desteklemek için uzun zaman önce düştüğü için günlük tarama alışkanlıklarımızı etkilemedi.

Son olarak, 31. Aralık 2020 tarihinde, Flaş geçmişte olmuştu. Ancak, birçoğumuz hala Flash oynatıcı olmadan tamamlanmamış tonlarca oyun ve videoya sahiptik. İşte Flash nostaljisine kendinizi kaptırmanızı sağlayacak uygulamalar listemizle karşınızdayız.

VLC medya oynatıcı

Şampiyonun idare edemeyeceği bir video dosyası yok. Muhtemelen, Mac cihazınızda zaten VLC oynatıcınız olabilir. Değilse, VLC’yi indirmek ve devam etmek için buraya gidebilirsiniz.

VLC’nin harika bir seçenek haline getirdiği şey, zaten bilinen kullanıcı arayüzü ve platform agnostisizmidir. VLC’de hangi cihazda olursanız olun arkanızda. Ancak, burada bir sorun var. VLC, macOS’ta son yüksek çözünürlüklü SFW dosyalarını inanılmaz bir şekilde oynatabilir ve görüntüleyebilirken, bazı eski dosyaları desteklemeyebilir.

SFW dosyalarınızı görüntülemek için VLC oynatıcıya sürükleyip bırakabilirsiniz.

Elmedia Oyuncu

Elmedia, Mac için en çok yönlü video oynatıcılardan biridir. SFW dosyalarını desteklemenin yanı sıra gerçekten inanılmaz özelliklere sahiptir. Oynatıcıdaki YouTube, DailyMotion ve diğer web sitelerinden çevrimiçi videoları gömülü reklamlar olmadan oynatabilirsiniz.

Elmedia ayrıca, iyi düzenleme araçlarıyla birlikte AirPlay’i de destekler. Tüm bunlar, sezgisel ve çekici bir kullanıcı arayüzü ile aşık olmakta zorlanacaksınız. Bu harika özelliklerden bazıları, onu kullanmak için bir ücret ödemenizi gerektiren ‘Elmedia Pro Player’ ile birlikte gelir. Ücretsiz sürüm yarı fena değil, daha fazlasını öğrenmek için buraya hızlıca bir göz atın.

Tıpkı VLC gibi, SFW dosyalarınızı görüntülemek için Elmedia oynatıcısına sürükleyip bırakabilirsiniz.

5K Oyuncu

5K oyuncunun bazı harika yetenekleri var. Mac’inizde yüksek çözünürlüklü bir SFW ve ayrıca Adobe dönemi öncesi bir SFW dosyası çalıştırabilir. Aslında sunduğu seçeneklere bakıldığında, tüm video görüntülemeniz için günlük bir sürücü olarak kullanılma potansiyeline sahip olduğu söylenebilir.

5K Player, 4K’ya kadar videoları oynatabilir, 360 ° videoları destekler, yerleşik bir radyoya sahiptir, tüm büyük web sitelerinden video indirebilir ve desteklenen video, ses ve altyazı dosya formatlarının uzun bir listesine sahiptir. Ayrıca hem Windows hem de macOS’u destekler.

Her şeyden önce ücretsizdir. Her şeyi hiçbir şey ödemeden elde edersiniz ve aynı zamanda akıcı performansa sahip harika görünümlü bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Özelliklerinin tam listesini buradan kontrol edebilirsiniz.

SWF dosyalarını 5K oynatıcıda oynatmak veya görüntülemek için ‘Video’ sekmesine tıklayın.

Fırfır

Ruffle, şu anda yalnızca AVM1 betikleri gerektiren dosyaları destekleyen Rust programlama dili üzerinde çalışan bir flash emülatörüdür. Dışarıdaki tüm teknik olmayanlar için, temelde Rust’un yalnızca 2013’ten önce oluşturulmuş SFW dosyalarını oynatabileceği ve görüntüleyebileceği anlamına geliyor. Yine de, yakında daha yeni dosyalar için destek eklemek istiyorlar.

Bir öykünücü olan Ruffle, SFW dosyalarını tüm modern tarayıcılarda çalıştırabilecek ve ayrıca Windows, macOS ve Linux için bağımsız bir uygulama olarak da mevcut olacak. Ruffle hakkında daha fazla bilgi edinmek veya indirmek için buraya tıklayın.

İpucu: Dosyalarınızı web sitesinde bulunan ‘Demo’ sekmesine yükleyerek SFW dosyalarınızı görüntüleyip görüntüleyemeyeceğinizi de kontrol edebilirsiniz.

Dosya uyumluluğunuzu kontrol etmek için ‘Demo’ seçeneğine tıklayın.

Adobe Flash Player Projektör

Evet, doğru okudunuz, Flash Player hala yaşıyor. Adobe, Flash oynatıcı eklentisinde bir kill switch başlatmış olsa da, nereye bakacağınızı biliyorsanız, resmi Adobe web sitesinden indirilebilecek ‘projektörler’ olarak bilinen oynatıcının bağımsız sürümlerine hala sahipler.

Bu, tüm SFW sıkıntılarınızı ortadan kaldırmak için sihirli bir değnek olarak gelir. Bu nedenle, zor işi sizin için yaptık. Buraya tıklayın ve resmi Adobe web sitesinden ‘Flash Player Projektörü’nü indirin. Windows, macOS ve Linux için de bir oynatıcıları var.

Belirli işletim sisteminiz için dosyayı tıklayıp indirebilirsiniz.

Şimdi, emrinizde olan bu harika seçeneklerle, o tonlarca eski oyun veya bilgisayarınızda ölü duran bazı proje dosyaları için endişelenmenize gerek yok.

İlginizi Çekebilir!

How to Use iPhone Widgets on Mac

Mac’te iPhone Widget’ları Nasıl Kullanılır?

Neden tüm eğlence iPhone'unuzda olsun? Favori iPhone uygulamalarınızdaki widget'ları Mac ekranlarınıza taşıyın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir