Chrome kullanarak Zoom Web Tarayıcısında Herkes Nasıl Görülür?

Zoom’un çok sayıda kullanıcıyı kendisine çeken dahice bir özelliği, yüzlerce katılımcının bir video görüşmesinde bir arada olabilmesiydi. Bu özellik, kullanıcıların çevrimiçi olarak büyük toplantılar yapmasını son derece kolay hale getirdi. Fonksiyonelliği azaltmadan mesafeler azaldı ve bu nedenle ticari dünya da Zoom’u benimsedi. Ancak, kişilerin bir toplantıdaki herkesi aynı anda Zoom’da görmesini sağlayan özellik, web tarayıcısı […]

Zoom’un çok sayıda kullanıcıyı kendisine çeken dahice bir özelliği, yüzlerce katılımcının bir video görüşmesinde bir arada olabilmesiydi. Bu özellik, kullanıcıların çevrimiçi olarak büyük toplantılar yapmasını son derece kolay hale getirdi. Fonksiyonelliği azaltmadan mesafeler azaldı ve bu nedenle ticari dünya da Zoom’u benimsedi.

Ancak, kişilerin bir toplantıdaki herkesi aynı anda Zoom’da görmesini sağlayan özellik, web tarayıcısı istemcisinde mevcut değildir. Herkesi bu özel ‘Galeri Görünümü’ özelliğiyle görmek için Chrome için Zoom uygulamasını kullanmanız gerekecek.

Zoom Chrome Uygulaması Nasıl Kurulur

Zoom for Chrome resmi uygulaması, Windows ve Mac için Zoom uygulaması gibi ‘Galeri Görünümü’ sunar. Uygulamayı almak için Chrome Web Mağazası’nı açın ve ‘Zoom’u arayın.

Zoom Chrome Uzantısını Edinin

Zoom uygulama girişini Chrome Web mağazasında açtıktan sonra, sayfadaki ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesini tıklayın.

Uygulamanın tarayıcınızda yapabileceği her şey için bir sorumluluk reddi beyanı içeren bir onay ekranı alacaksınız, devam etmek için ‘Uygulama Ekle’ düğmesine tıklayın.

Zoom uygulamasını Chrome tarayıcınıza ekledikten sonra. Chrome’da yer imleri çubuğundaki ‘Uygulamalar’ düğmesine tıklayın.

Ardından, uygulamayı Chrome’da başlatmak için Zoom uygulama simgesini bulup tıklayın.

Uygulamayı ilk kez başlatırken, Zoom hesabınızla oturum açmanız istenecektir.

Chrome’da Zoom uygulamasında ‘Galeri görünümü’ nasıl etkinleştirilir

Zoom uygulamasını Chrome tarayıcınızda kurduktan sonra, uygulamayı kullanarak bir Zoom toplantısına katılmayı veya oluşturmayı deneyin. Varsayılan video düzeni, yalnızca konuşan kişinin video beslemesinin görülebileceği ‘Konuşmacı Görünümü’ olacaktır.

Herkesi bir ızgara görünümünde görmek için, Zoom uygulama penceresinin sağ üst köşesindeki ‘Galeri Görünümü’ düğmesine tıklayın.

Toplantıdaki tüm katılımcılar artık ızgara düzeninde tek bir görünümde görünecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top