İOS 14 Beta Güncellemesinden Nasıl Kurtulunur?

Beta testi sizin fincan çayınız değil mi? Ondan kurtulun ve önceki genel sürüme geçin.

İnternet, geçtiğimiz ay iOS 14’e gelen tüm harika güncellemelerle doluydu. Bu, çoğumuzu bir FOMO gezisine gönderdi. Oh, sen de oradaydın, ha? Selamlar yolcu dostum!

Apple, iOS 14 geliştiricisinin beta sürümünü WWDC’20’de duyurduğundan beri, Apple meraklıları iOS 14 genel betasının düşmesini bekliyorlardı. Ve birkaç gün önce herkese açık beta yayınlanır yayınlanmaz, insanlar her şeyin üzerindeydi. Muhtemelen sen de öyleydin – başka neden burada olurdun? Elbette, ondan kurtulmanın ne kadar kolay olacağını bilmek için beta işletim sistemini kurmadan önce de durum tespiti yapıyor olabilirsiniz, ancak çoğu kullanıcı için ilki, değil mi?

Beta sürümü devam eden bir çalışmadır ve beta test ediciler Apple’ın kobayları gibidir. Apple’ın hataları belirlemesine yardımcı olurlar, böylece iOS sonbaharda halka yayınlandığında, iOS’ta büyük bir hata olmaz. Bu nedenle, çoğu kullanıcı, potansiyel risklerle dolu olduğunu bildikleri için beta profilini ana iPhone yerine yedek bir iPhone’da dener. Apple bile beta profilini yüklemeden önce telefonunuzu yedeklemenizi tavsiye ediyor.

Yani, beta sürümünü telefonunuza anın sıcağında indirdiyseniz, ancak artık böceklerle yaşamak istemiyorsanız, tamamen önceki sürüme geri dönebilirsiniz.

Beta profilini silmek için iPhone’unuzun ayarlarından ‘Genel’e gidin.

Aşağı kaydırın ve ‘Profil’ seçeneğine dokunun.

İndirilen profili (veya telefonunuzda birden fazla varsa profilleri) gösterecektir. ‘İOS 14 Beta Yazılım Profili’ne dokunun.

Şimdi, ‘Profili Kaldır’ seçeneğine dokunun ve beta profilini iPhone’unuzdan silin.

Şimdi, ‘Genel’ ayarlara geri dönün ve ‘Yazılım Güncelleme’ seçeneğine dokunun ve iPhone’unuza en son iOS 13 sürümünü yükleyin. Ve ta-da! Bitti.

FOMO, çoğumuzun içine çekildiği güçlü bir girdaptır. Ama şimdi pişman olduğunuz herhangi bir karara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Kulağa felsefi geldiğini biliyorum, ama ciddiyim – özellikle de karar iPhone’unuza beta profilini indirirken. Devam et ve ondan kurtul, eğer istediğin buysa.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir