İPhone XS ve iPhone XS Max Nasıl Kurulur

Apple, iPhone XS ve iPhone XS Max cihazlarını duyurdu ve 21 Eylül’den itibaren mağazalarda satışa sunulacak. Cihaz başlangıçta stokta kıtlıkla karşılaşabilir, bu nedenle Apple’dan en son ve en iyiyi alan ilk kişi olmak için sıraya girdiğinizden emin olun.

İPhone XS veya iPhone XS Max’inizi aldığınızda, onu kurmanın en iyi yollarını bilmek isteyebilirsiniz. Daha önce bir iPhone’unuz varsa, iCloud veya iTunes kullanarak uygulamalarınızı ve verilerinizi mevcut iPhone’unuzdan iPhone XS’e yedekleyip geri yükleyeceksiniz. Ancak yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız, iPhone XS’nizden en iyi şekilde yararlanmak için bazı ipuçlarımız olabilir.

Muhtemelen bir Android cihazdan geliyor olabilirsiniz, bu yüzden bir Android cihazdan iPhone XS’e geçiş için talimatlar da ekledik.

Başka bir iPhone’dan iPhone XS Nasıl Kurulur

İPhone XS’i başka bir iPhone’dan kurmanın üç yolu vardır. Temel öğeleri ayarlamak için iki cihazı doğrudan birbirine bağlayabilir ve ardından mevcut cihazınızın iCloud yedeklemesinden geri yüklemeyi seçebilirsiniz. Veya iPhone XS’i mevcut iPhone’unuz olmadan ayarlayabilir ve ardından iCloud veya iTunes aracılığıyla manuel olarak geri yükleyebilirsiniz.

İPUCU: Bir bilgisayara erişiminiz varsa, iTunes kullanarak mevcut iPhone’unuzun bir yedeğini almak ve ardından iTunes yedeklemesini kullanarak iPhone XS’inizi ayarlamak en iyisidir.

Not: Mevcut iPhone’unuzla eşleştirilmiş bir Apple Watch’unuz varsa, iPhone XS’nizle eşleştirmeden önce Watch’un eşlemesini kaldırdığınızdan emin olun. Eşleşmeyi kaldırmak, Apple Watch’unuzu otomatik olarak yedekler, böylece iPhone XS ile eşlediğinizde geri yükleyebilirsiniz.

İPhone XS’i başka bir iPhone’dan kurmak için Hızlı Başlangıç’ı kullanın

Not: Mevcut iPhone’unuzun bunun çalışması için iOS 11 veya daha yüksek bir sürümde çalışıyor olması gerekir . Değilse, iPhone’u bir iCloud veya iTunes yedeklemesinden ayarlamak için talimatları izleyin.

Başlayalım…

 1. Mevcut iPhone’unuzun WiFi’ye bağlı olduğundan emin olun.
 2. Yeni iPhone XS’nize SIM kart takın. Operatörünüz size yeni bir SIM verdiyse, onu takın. Değilse, SIM’i önceki iPhone’unuzdan çıkarın ve iPhone XS’e yerleştirin.
 3. İPhone XS’nizi açın ve mevcut iPhone cihazınızın yanına yerleştirin.
 4. Mevcut iPhone’unuzda “Yeni iPhone’unuzu kurmak için Apple Kimliğinizi kullanın” seçeneğiyle birlikte Hızlı Başlangıç ekranını göreceksiniz. Devam düğmesine dokunun.
 5. İPhone XS’nizde bir parçacık animasyonu gösterilecek, animasyonu iPhone XS’nizin üzerinde tutarak mevcut cihazınızı kullanarak tarayın.
 6. İstenirse, mevcut iPhone’unuzun şifresini iPhone XS’nize girin.
 7. İPhone XS’nizde Face ID’yi ekranda anlatıldığı gibi ayarlayın.
 8. İstendiğinde Apple Kimliği parolanızı girin.
 9. Uygulamaları, verileri ve ayarları iCloud yedeklemenizden geri yükleme seçeneğine veya mevcut aygıt yedeklemenizi iCloud’a güncelleme ve ardından geri yükleme seçeneğine sahip olacaksınız. Mevcut iPhone’unuzdaki son değişiklikleri kaçırmamak için sonrakini seçmenizi öneririz.
 10. Apple Kimliğinizle ilişkilendirilmiş bir Apple Watch’unuz varsa Apple Watch verilerinizi ve ayarlarınızı iPhone XS’nize aktarmanız istenir.

İPhone XS’i ayarlamak için iCloud yedeklemesini kullanın

Mevcut iPhone’unuzu kullanarak iPhone XS’i ayarlamak için Hızlı Başlangıç’ı kullanamıyorsanız, iPhone’unuzun iCloud yedeklemesini kullanarak yine de geri yükleyebilirsiniz.

 1. Mevcut iPhone’unuzu WiFi’ye bağlayın, ardından Ayarlar »[adınız]» iCloud »iCloud Yedekleme’ye gidin . İCloud yedeklemesinin etkinleştirildiğinden emin olun ve Şimdi Yedekle’ye dokunun.
  └ Biraz zaman alabilir. Önce tamamlanmasına izin verin ve ardından aşağıdaki talimatları izleyin.
 2. Yeni iPhone XS’nize SIM kart takın. Operatörünüz size yeni bir SIM verdiyse, onu takın. Değilse, SIM’i önceki iPhone’unuzdan çıkarın ve iPhone XS’e yerleştirin.
 3. Yeni iPhone XS’nizi açın ve WiFi ekranını görene kadar işlemi takip edin.
 4. Bir WiFi ağına bağlanın ve ardından Uygulamalar ve Veriler ekranını görene kadar süreci izleyin.
 5. İCloud Yedeklemeden Geri Yükle’yi seçin ve yukarıdaki 1. Adımda kullandığımız mevcut iPhone’unuzla aynı Apple Kimliğini kullanarak iCloud’a giriş yapın.
 6. İCloud hesabınızdaki en son yedeklemeyi seçin. Yedekleme zamanını, 1. Adımda mevcut iPhone’unuzun yedeğini aldığınız zamanla eşleştirin.
 7. Geri yükleme işleminin bitmesini bekleyin, ardından iPhone XS kurulum işleminin geri kalanını tamamlayın.
 8. Kurulum tamamlandıktan sonra iPhone XS’nizi WiFi’ye bağlı tutun ve şarj edin. Bu, fotoğrafları, müzikleri ve uygulamaları iCloud yedeklemenizden iPhone XS’nize daha hızlı indirmenize yardımcı olacaktır.

İPhone XS’i ayarlamak için iTunes yedeklemesini kullanın

iTunes, yeni bir iPhone ayarlamak için tercih ettiğimiz yöntemdir. Önceki iPhone yedeklemenizi terletmeden yeni iPhone XS’nize geri yüklemenin en hızlı yoludur.

 1. İTunes’u bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.
 2. Mevcut iPhone’unuzu iTunes’da yedekleyin:
  1. Bilgisayarda iTunes’u açın ve mevcut iPhone’unuzu kutuyla birlikte gelen USB kablosunu kullanarak bağlayın.
  2. İTunes üzerindeki telefon simgesine tıklayarak cihazınızı seçin.
  3. Yedeklemeler bölümünün altında Bu bilgisayar’ı seçin ve iPhone yedeklemesini şifrele seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
  4. Şimdi Yedekle düğmesine tıklayın.
   └ Bu biraz zaman alabilir. İPhone’unuzu bilgisayara bağlı tutun.
  5. Yedekleme başarıyla tamamlandığında, mevcut iPhone’unuzun PC ile olan bağlantısını kesin.
 3. Yeni iPhone XS’nize SIM kart takın. Operatörünüz size yeni bir SIM verdiyse, onu takın. Değilse, SIM’i önceki iPhone’unuzdan çıkarın ve iPhone XS’e yerleştirin.
 4. Yeni iPhone XS’nizi açın ve Uygulamalar ve Veriler ekranını görene kadar işlemi takip edin.
 5. İTunes Yedeklemeden Geri Yükle’yi seçin ve iPhone XS’nizi bilgisayara bağlayın.
 6. Bilgisayarınızda iTunes’u açın ve iTunes’daki telefon simgesine tıklayarak cihazınızı seçin.
 7. Yedeklemeler bölümünün altında, Yedeklemeyi Geri Yükle’yi seçin ve yukarıdaki 3. Adımda aldığımız yedeği seçin.
 8. Yedeklemeyi şifrelemek için kullandığınız parolayı girin.
 9. Bilgisayarınızda geri yükleme işleminin bitmesini bekleyin, ardından iPhone XS’nizde kurulum işleminin geri kalanını tamamlayın.
 10. İPhone’unuzu WiFi’ye bağlı tutun ve şarj edin. Bu, iTunes mağazasından iPhone XS’nize uygulamaları ve müzikleri daha hızlı indirmenize yardımcı olacaktır.

Bir Android cihazdan iPhone XS nasıl kurulur

Bir Android cihazdan iPhone XS’e mi geçiş yapıyorsunuz? Neyse ki, Apple’ın Android cihazlar için ‘iOS’a Taşı’ adlı bir uygulaması var, bu da kullanıcıların Android cihazlardan iPhone’a veri aktarmasını kolaylaştırıyor.

İOS uygulamasına taşı, aşağıdaki verileri Android’den iPhone’a aktarmanıza olanak tanır:

Sen başlamadan önce:

Hadi başlayalım:

 1. Yeni iPhone XS’nizi açın ve Uygulamalar ve Veriler ekranını görene kadar kurulum sürecini takip edin.
 2. Verileri Android’den Taşı’yı seçin.
 3. Android cihazınıza Move to iOS uygulamasını indirin ve yükleyin.
 4. İOS uygulamasına Taşı’yı açın ve Devam’a dokunun. Hüküm ve Koşulları Okuyun ve Kabul Edin.
 5. Kodunuzu Bulun ekranının sağ üst köşesindeki İleri’ye dokunun.
 6. İPhone XS’nizde Android’den Taşı ekranında Devam’a dokunun ve 10 basamaklı veya 6 basamaklı bir kodun görünmesini bekleyin.
 7. Android cihazınızda iPhone XS’nizde görüntülenen kodu girin ve veri aktarım ekranının görünmesini bekleyin.
 8. Android cihazdan iPhone XS’nize aktarmak istediğiniz içeriği seçin ve İleri’ye dokunun.
 9. Şimdi hem iPhone XS’nizi hem de Android cihazınızı aktarım bitene kadar bir kenara koyun.
  └ Not: Android cihazınız aktarımın tamamlandığını bildirse bile iPhone XS’deki yükleme çubuğu bitene kadar her iki cihazı da yalnız bırakın. Aktarım etkinken Android cihazınızda bir çağrı alırsanız, başarısız olur ve baştan başlamanız gerekebilir. Aktarım bitene kadar her iki cihazınızı da yalnız tutmak en iyisidir.
 10. İPhone XS’nizde yükleme çubuğu bittiğinde, Android cihazınızda Bitti’ye dokunun.
 11. İPhone XS’nizde devam et seçeneğine dokunun ve kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

İPhone XS yeni olarak nasıl kurulur

Yeni iPhone XS’nizle baştan başlamak isterseniz, herhangi bir yedekleme kullanmadan kurabilirsiniz. Bir iPhone’u yeni olarak ayarlamak, önceki iPhone’unuzun yedeklemesinden herhangi bir uyumluluk sorunuyla karşılaşmamanızı sağlamanın genellikle en iyi yoludur.

Başlayalım…

 1. Yeni iPhone XS’nize SIM kart takın. Operatörünüz size yeni bir SIM verdiyse, onu takın. Değilse, SIM’i önceki iPhone’unuzdan çıkarın ve iPhone XS’e yerleştirin.
 2. İPhone XS’nizi açın ve dili ve ülkeyi veya bölgeyi seçmek gibi ekran kurulum sürecini takip edin.
 3. Hızlı Başlangıç ekranında Manuel Kur’u seçin.
 4. Bir WiFi ağına bağlanarak iPhone XS’nizi etkinleştirin. WiFi bağlantınız yoksa, WiFi ekranında Hücresel Bağlantı Kullan’a dokunun.
 5. İPhone XS’nizde Face ID’yi ekranda anlatıldığı gibi ayarlayın.
 6. İPhone XS’deki verilerinizi korumak için bir parola oluşturun. Varsayılan seçenek 6 basamaklı bir paroladır, ancak bunun yerine 4 basamaklı bir parola ayarlamak isterseniz Parola Seçenekleri’ne dokunun ve 4 basamaklı parolayı seçin.
 7. Uygulamalar ve Veriler ekranında, Yeni iPhone Olarak Ayarla’yı seçin.
 8. Apple Kimliğiniz ve Parolanızla giriş yapın. Bir Apple Kimliğiniz yoksa, “Apple Kimliğiniz yok veya unuttum” a dokunun ve bir Apple Kimliği oluşturun.
 9. Kurulumun geri kalanını beğeninize göre takip edin.

Bu kadar. Bu sayfayı faydalı bulacağınızı umuyoruz. İPhone XS’nizin keyfini çıkarın!

İlginizi Çekebilir!

iPhone X şarj olmuyor veya% 80 pilde mi takılı kalıyor? İşte nasıl düzelteceğiniz

Pek çok kullanıcı iPhone X'lerinin% 80'in üzerinde pil kapasitesini aşmadığından şikayet ediyor. Kullanıcılar, telefonlarının bataryasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir