İOS 12 güncellemesinden sonra iPhone 7'de pil ömrü nasıl?

İPhone 7 artık 2 yaşında bir cihaz. Sizinkini lansman gününe yakın bir zamanda aldıysanız, cihazınızın artık pilin eskimiş olduğuna dair işaretler gösterme ihtimali vardır. Cihazınızı 2 yıl çalıştırdığınızda pili değiştirmek iyi bir seçim olsa da, yazılımı iOS 12’ye güncellemek de yardımcı olabilir.

İOS 12, bir iPhone’da test ettiğimiz en hızlı güncellemedir. Kelimenin tam anlamıyla iPhone’unuzun hızını önemli bir şekilde artırır. GeekBench puanları bile iOS 12’yi çalıştırırken tüm iPhone modelleri için önemli ölçüde iyileşti.

Performans odaklı olan iOS 12, tüm uyumlu iPhone modellerinde pil ömrünü de iyileştirir. İPhone 7’mizde iOS 12’yi kısaca test ettik ve sonuçlar tatmin ediciydi.

İOS 12 pil ömrü incelememizde, biraz daha iyi olmasa da iOS 11.4 güncellemesiyle aynı seviyede olduğuna dikkat çektik. İOS 11.4 pil boşaltma sorunu konusunda devam eden bir tartışma olduğunu biliyoruz, ancak bu çok sınırlı bir kullanıcı grubu için geçerli. Diğer herkes için iOS 11.4, pil ömrü söz konusu olduğunda oldukça iyi performans gösterdi. Ve bu iOS 12 için de aynı.

Neyse ki, henüz iOS 12 pil boşaltma sorunu hakkında pek çok rapor alınmadı. Yazılım kendi başına çok iyi optimize edilmiştir. Bununla birlikte, bazı uygulamalarla uyumsuzluk pilin bitmesine neden olabilir. Böyle bir durumda hatalı uygulamaları silin. Veya en iyisi, yeni başlamak ve pilin bitmesi sorununu çözmek için iPhone’unuzu sıfırlayın.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’taki iOS 12 çok iyi çalışıyor ve dolayısıyla pil ömrü de iyi. Neredeyse iOS 11.4’te aldığınız şeye benziyor. İOS 11.4’ten önceki bir sürümden geliyorsanız, iOS 12’yi yükledikten sonra pil ömründe önemli bir iyileşme göreceksiniz.

Genel olarak, iOS 12, iPhone’unuzun bugüne kadar alacağı en iyi güncellemedir.

İlginizi Çekebilir!

iPhone X şarj olmuyor veya% 80 pilde mi takılı kalıyor? İşte nasıl düzelteceğiniz

Pek çok kullanıcı iPhone X'lerinin% 80'in üzerinde pil kapasitesini aşmadığından şikayet ediyor. Kullanıcılar, telefonlarının bataryasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir