Doğrudan iOS 14'te Başlatılan Uygulama Simgeleri Yapmak İçin Simge Themer iCloud Kısayolu Nasıl Kullanılır?

Artık gerçek özel uygulama simgeleriyle estetiğinizi süper güçlendirebilirsiniz İOS 14 düştüğünden beri iPhone Ana ekranınızı özel uygulama simgeleri ve widget’larla özelleştirmek bir trend haline geldi. Ve iyi bir sebepten dolayı da! Kullanıcıların yarattığı bazı estetikleri gördünüz mü? Hiç şüphe yok ki herkes bu trene binmek istiyor. Kısayollar uygulamasında, uygulama simgelerinizi tam anlamıyla istediğiniz herhangi bir […]

Artık gerçek özel uygulama simgeleriyle estetiğinizi süper güçlendirebilirsiniz

İOS 14 düştüğünden beri iPhone Ana ekranınızı özel uygulama simgeleri ve widget’larla özelleştirmek bir trend haline geldi. Ve iyi bir sebepten dolayı da! Kullanıcıların yarattığı bazı estetikleri gördünüz mü? Hiç şüphe yok ki herkes bu trene binmek istiyor.

Kısayollar uygulamasında, uygulama simgelerinizi tam anlamıyla istediğiniz herhangi bir şeye değiştirmenize izin veren basit bir numara var. Ancak hile küçük bir yakalama ile gelir. Yeni uygulama simgeleri, orijinal uygulamaların kısayollarından başka bir şey değildir ve uygulamayı her çalıştırdığınızda, önce Kısayollar uygulamasını açar. Ve sadece bir saniye daha sürmesine rağmen, birçok kullanıcıyı hileyi benimsemekten caydırabilir.

Ancak bir Reddit kullanıcısı tarafından oluşturulan Simge Teması kısayolu sayesinde, uygulamayı (en azından çoğu uygulama) doğrudan başlatan özel simgelere sahip olabilirsiniz. Uygulamaları doğrudan başlatmak için web kliplerinden yararlanır. İşte nasıl kullanılacağı.

Simge Teması Kısayolunu Yükleyin

Kullanıcılar, başkalarının kullanabilmesi için iCloud aracılığıyla iOS kısayolları oluşturabilir ve paylaşabilir. Icon Themer, başka türlü gelişmiş olmayan bir kullanıcı için oluşturulması zor olan bu tür karmaşık bir kısayoldur. Ama neyse ki, onu yaratmak zorunda değilsin; sadece indirmek zorundasın.

İCloud sayfasına gitmek için Safari’de veya iPhone’unuzdaki başka bir tarayıcıda aşağıdaki bağlantıyı açın ve ‘Kısayolu Al’ düğmesine dokunun.

Simge temalı edinin

Sizi Kısayollar uygulamasına yönlendirecektir. Şimdi, daha önce harici kısayolları hiç kullanmadıysanız, ekranınızda kısayol güvenlik ayarlarınız güvenilmeyen kısayollara izin vermediği için kısayolun açılamayacağını belirten bir mesaj görünecektir.

Ayarı değiştirmek için Ayarlar uygulamasını açın ve “Kısayollar” a gidin.

Ardından, ‘Güvenilmeyen Kısayollara İzin Ver’ geçişini açın.

Bir onay iletişim kutusu görünecektir. ‘İzin Ver’e dokunun. İPhone şifrenizi isteyecektir. Ayarı açmak için girin.

Şimdi, tarayıcınızdaki bağlantıya geri dönün ve ‘Kısayolu Al’ düğmesine dokunun. Şimdi, Kısayollar uygulamasında ‘Kısayol Ekle’ sayfasını açacak. Eklemeye karar vermeden önce bu sayfadaki kısayol kodunun tamamını gözden geçirebilirsiniz. Eklemek için en sona kaydırın ve ‘Güvenilmeyen Kısayol Ekle’ düğmesine dokunun.

Kısayol, çalıştırılmaya hazır olarak ‘Kısayollarım’da görünecektir.

Özel Simgelerle Uygulama Kısayolları yapmak için Simge Teması Kısayolu Nasıl Kullanılır

Kısayolu ekledikten sonra, istediğiniz herhangi bir uygulama için özel bir simge içeren bir kısayol oluşturmak için onu çalıştırabilirsiniz. Diğer numaranın aksine, farklı uygulamalar için ayrı kısayollar oluşturmanız gerekmez. Bu kısayolu her uygulama için ayrı ayrı çalıştırmanız yeterlidir. Henüz toplu olarak kısayollar oluşturmanıza izin vermiyor, ancak gelecekte kısayolun yaratıcısının üzerinde çalıştığı bir şey olduğu için mevcut olabilir.

App Store uygulamaları için Kısayollar oluşturma

Kısayollar uygulamasını açın ve gezinme çubuğundan ‘Kısayollarım’ sekmesine gidin.

Ardından, çalıştırmak için ‘Simge Teması’ kısayoluna dokunun.

Sonraki adımda ‘App Store’da Ara’yı seçin.

Aramak istediğiniz uygulamanın adını girin ve ‘Bitti’ye dokunun.

App Store’dan alınan sonuçlar ekranda görünecektir. Kullanmak istediğinize dokunun.

İtunes.apple.com’a erişmek için izin isteyecektir. Devam etmek için ‘Tamam’a dokunun.

Şimdi, bir simge seçme seçeneği görünecektir. Varsayılan simgeyi (tabii ki istemezsiniz) kullanabilir veya iPhone fotoğraflarından veya Dosyalardan bir fotoğraf seçebilirsiniz. Simge olarak kullanmak istediğiniz fotoğrafın saklandığı seçeneğe dokunun. Bu kılavuz uğruna, ‘Fotoğraflardan Seç’i seçelim.

Simge Temalar daha sonra Fotoğraflarınıza erişim isteyecektir. Erişim izni vermek için ‘Tamam’a dokunun. ‘Dosyalardan Seç’i seçmiş olsaydık, açık erişim vermeniz gerekmezdi. Fotoğraflarınız açılacaktır. Seçmek için simge olarak kullanmak istediğiniz fotoğrafa dokunun. Simge Themer’ın, diğer numara ile yaptığınız gibi simgeyi seçerken küçük resmi ayarlama seçeneğine sahip olmadığını unutmayın.

Şimdi, simgenin altındaki etiket olarak görüntülemek istediğiniz adı girin. Etiket olarak herhangi bir şeyin görüntülenmesini istemiyorsanız, tek bir boşluk girin ancak hata olasılığını önlemek için tamamen boş bırakmayın. Bir sonraki adıma geçmek için ‘Bitti’ye dokunun.

Ardından, ‘gist.githubusercontent.com’a erişmek için izin isteyecektir. URL şemalarının listesini almak için siteyle iletişime geçmesi gerektiğinden ‘Tamam’a dokunun.

GitHub’dan aldığı URL şeması bir sonraki adımda görüntülenecektir. ‘Bitti’ye dokunun.

Sizi Safari’ye yönlendirecek ve web sitesinin bir yapılandırma profili indirmeye çalıştığını belirten bir açılır mesaj görünecektir. ‘İzin Ver’e dokunun.

Profil indirilecek. Şimdi Ayarlar uygulamasına gidin. ‘Profil İndirildi’ seçeneği ayarların üst kısmında görünecektir; üzerine dokunun.

Profil Ayrıntıları açılacaktır. Sağ üst köşedeki ‘Yükle’ seçeneğine dokunun. İPhone’unuzun şifresini soracaktır; kurulumu tamamlamak için bunu girin.

Profilin imzalanmadığına dair bir uyarı görüntüleyebilir. Devam etmek için tekrar ‘Yükle’ye dokunun.

Özel simge ve etikete sahip yeni uygulama Ana Ekranınızda görünecektir. Açmak için üzerine dokunun ve doğrudan açılacaktır.

Simge Temasını Kullanarak Sistem Uygulamaları için Kısayollar Oluşturma

Sistem uygulamaları için kısayollar oluşturmak, App Store uygulamalarından biraz farklıdır. Birincisi, uygulamayı doğrudan seçme seçeneği yoktur. Daha manuel bir yaklaşım gerektirir. Ve sistem uygulamaları için çalışan kısayollar, App Store uygulamaları kadar sorunsuz değildir. Bazıları için Kısayollar uygulaması hala açıkken, bazıları için uygulamadan önce boş bir sayfa beliriyor.

Bir Sistem uygulaması için bir kısayol oluşturmak için, kısayolu çalıştırın ve ardından ‘Özel Paket Kimliği’ne dokunun.

Tüm Sistem uygulamaları için Paket Kimliğini burada, Apple’ın destek sayfasında bulabilirsiniz. Paket Kimliğini girin ve ‘Bitti’ye dokunun. Sürecin geri kalanı App Store uygulamalarıyla aynıdır.

Açmak için bilinen bir URL şeması olmadığından, bu sistem uygulamaları Icon Themer tarafından desteklenmemektedir.

Ve bu uygulamalar, doğrudan kısayollar x-callback-URL aracılığıyla kullanılamayan özel URL şemaları kullandıklarından kısayollardan geçmek zorundadır.

İşlem oldukça uzun görünse de, Icon Themer’ı kullanarak bir uygulama için kısayol oluşturmak ancak birkaç dakika sürecektir. Kısayol, iOS 14’te en iyi şekilde çalışır. Ayrıca, fazlalığı azaltmak için orijinal uygulama simgelerini gizlemek için Uygulama Kitaplığı’nı kullanabileceğinizden, özel uygulama simgeleri oluştururken iOS 14’ü kullanmak daha iyidir. Ancak iOS 13 kullanıyorsanız, daha sorunsuz hale getirmek için ‘Hareketi Azalt’ı etkinleştirmek daha iyidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top