Google Meet Sesi Nasıl Kapatılır

Google Meet, güçlü güvenlik özellikleriyle hem işletmeler hem de eğitim kurumları için güvenli video konferansları kolaylaştırdı. Ancak, tarayıcı tabanlı bir video konferans yazılımı olan Google Meet, Zoom ve Microsoft Teams’in kolayca sunduğu toplantı ses düzeyini kontrol edememe gibi bazı özelliklerden yoksundur. Google Meet, video konferans sırasında ses kontrol özelliğine sahip değildir. Sesi açmak veya kısmak […]

Google Meet, güçlü güvenlik özellikleriyle hem işletmeler hem de eğitim kurumları için güvenli video konferansları kolaylaştırdı. Ancak, tarayıcı tabanlı bir video konferans yazılımı olan Google Meet, Zoom ve Microsoft Teams’in kolayca sunduğu toplantı ses düzeyini kontrol edememe gibi bazı özelliklerden yoksundur.

Google Meet, video konferans sırasında ses kontrol özelliğine sahip değildir. Sesi açmak veya kısmak için, yalnızca Google Meet’in hacminden ziyade tüm sistem hacminin ayarlanması gerektiğinden, bu, kullanıcıların çalışmasını zorlaştırır.

Google Meet’te Ses sorununu çözme

Kullanıcıların Google Meet birimini kontrol etmesine yardımcı olan kullanışlı bir taktik, Volume Controller chrome uzantısıdır. Hacimleri sekme bazında ayarlamanıza olanak tanıyarak, Google Meet toplantınızın gerçekleştiği Chrome sekmesinin sesini azaltmayı veya artırmayı çok kolaylaştırır.

Uzantı için Chrome Web Mağazası sayfasını açtıktan sonra, uzantıyı yüklemek için ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesine tıklayın.

Uzantıyı Chrome’a ​​yükledikten sonra bir Google Meet başlatın veya katılın. Ardından, toplantı sırasında sesi kısmak istediğinizde, Chrome’un adres çubuğunun yanındaki ‘Uzantılar’ simgesine (yapboz parçası şeklindeki) tıklayın. Tarayıcınızda yüklü olan uzantıların bir listesi görünecektir, açmak için ‘Volume Controller’ uzantısına tıklayın.

Ses Denetleyicisi arayüzü ekranda görünecektir. Ses imleci, Chrome’da ses çalan tüm sekmelerin bir listesiyle birlikte belirgin bir şekilde görüntülenecektir. Burada, Google Meet sekmesini seçin ve imleci kaydırarak sesi ayarlayın.

Artık Google Meet Konferanslarında ve Chrome’da ses denetimi özellikleri sunmayan diğer web sitelerinde herhangi bir zorluk yaşamadan sesi kısabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top