İOS 14'teki Turuncu Nokta iPhone'unuzda ne anlama geliyor?

Üstteki sarı -ımsı nokta için gözlerinizi dört açın

Apple, paylaştığımız veriler üzerinde bize daha fazla kontrol ve nasıl kullanıldığına dair daha fazla şeffaflık sağlayacak bir yaklaşımla yeni iOS 14’te kullanıcıların gizliliğiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Gizlilik Bilgileri, Uygulama Gizliliği, Konum tahmini ve çok daha fazlası gibi gizlilik merkezli birçok özellik yeni güncellemeye geliyor. Bunlardan biri Kayıt göstergesi veya bahsettiğimiz sarı göstergedir.

Kayıt göstergesi, mikrofonunuzu veya kameranızı bir uygulama her kullandığında iPhone ekranınızın sağ üst köşesinde görünen küçük turuncu veya sarı (hardal, gerçekten) bir noktadır. Yani artık hiçbir uygulama kameranızı veya mikrofonunuzu bilginiz olmadan kullanamayacak.

Kontrol Merkezi’nde yakın zamanda kameranızı ve mikrofonunuzu hangi uygulamaların kullandığını da inceleyebilirsiniz.

Bilginiz olmadan mikrofonunuzu veya kameranızı kullanan uygulamalar konusunda endişeleniyorsanız, iOS 14 arkanızda. Kullanıcıların gizlilik ve verileri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaya başlamasının zamanı geldi ve bu kullanıcı bilgilerinden para kazanma kültürü sona eriyor.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir