İPhone'da Double Back Tap ile Google Asistan Nasıl Başlatılır

Google Assistant’ı Android cihazlardan daha hızlı başlatmak için iOS 14’te Back Tap’ı kullanın

iOS 14, iPhone’unuzun arkasına dokunarak bir dizi eylem gerçekleştirmenizi sağlayan bir özellik olan Back Tap’ı iPhone’unuza tanıtacak ve evet, kılıfla da çalışıyor.

İPhone’unuzun gerçekleştireceği eylemleri, ekran görüntüsü alma gibi çeşitli eylemlerden yukarı veya aşağı kaydırmaya ve aradaki her şeye kadar değişen önceden tanımlanmış sistem eylemleri listesinden seçebilirsiniz. Oldukça standart eylemler içerir, çok süslü hiçbir şey yoktur. Ve ilk bakışta, iPhone’unuzdaki herhangi bir uygulama üzerinde kontrol olmadan da sınırlı olduğunu göreceksiniz. Ancak daha yakından baktığınızda, ekranın en sonunda ‘Kısayollar’ı göreceksiniz.

Ve başınızın üzerinde bir ampul yanar! Kısayolların Back tap ile entegrasyonu, bir olasılıklar alanı açar. En sevdiğiniz kısayolları arka dokunuşla uygulamak için daha da hızlı hale getirebilirsiniz. Gerçekten heyecanlandığımız böyle bir uygulama da Google Asistan.

Birçoğumuz iPhone’umuzda Google Asistan kullanıyoruz ve ona daha hızlı erişme şansını yakaladık. Şüphesiz, kısayollar hızlıdır, ancak bu onu bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.

Ama ilk önce, Google Asistan için bir kısayolunuz olmalı. Sık bir kullanıcıysanız, şansınız zaten var. Ama değilse, yaratmak çok kolay.

Google Asistan Kısayolu Oluşturun

İPhone’unuzdaki ‘Kısayollar’ uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki ‘+’ simgesine dokunun.

Yeni bir kısayol oluşturma ekranı açılacaktır. ‘Eylem Ekle’ye dokunun.

Google Asistan kısayolunu bulmak için aşağı kaydırın veya onu arayın ve kısayola ekleyin. “Hey Google” veya “Ok Google” altında olacaktır.

Eylem kısayola eklenecektir. ‘İleri’ye dokunun.

Kısayolu adlandırın ve ‘Bitti’ye dokunun.

Google Asistan’ı Geri Dokunma Kısayolu Olarak Ekleme

İPhone ayarlarınıza gidin ve “Erişilebilirlik” ayarlarını açın.

Fiziksel ve Motor bölümü altında, “Dokunma” ya dokunun.

Geri dokunma ayarını yapılandırmak için ekranın altına kaydırın ve ‘Geri Dokunma’yı açın.

Sonraki ekrandan ‘Çift Dokunma’ya gidin.

Çift dokunma eylemi için seçilebilecek mevcut eylemlerin listesi açılacaktır. Tamamen aşağı kaydırın ve orada, kısayolların altında, ‘Hey Google’ veya ‘Ok Google’ veya Google Asistan’ın kısayolunu adlandırdığınız şeyi bulacaksınız. Seçmek için üzerine dokunun.

Ve bu kadar. Neden devam edip iPhone’unuzun arkasına iki kez dokunmayı denemiyorsunuz? Bayılacaksın!

İOS 14’teki Back Tap erişilebilirlik özelliği oyunun kurallarını değiştiriyor ve buna bayılacaksınız. En iyisi, iPhone’unuzun arkasına ‘thwack-thwack’ yapmanıza ve halkın içinde deli gibi görünmenize bile gerek yok. Hafif dokunuşlar işe yarar.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir