iOS 16 ile iPhone’da WiFi Parolanızı Nasıl Bulunur?

İPhone’unuzda mevcut veya daha önce bağlanmış herhangi bir Wi-Fi ağının şifresini hızlı bir şekilde bulmak ister misiniz? iOS 16 ile çocuk oyuncağı.

Wi-Fi şifrelerini hatırlamak, özellikle günlük olarak bağlandığınız birkaç bağlantı olduğunda toplu olarak başarısız olduğumuz bir şeydir. Kendi WiFi ağınızın şifresini unuttuğunuzda ve Apple dışındaki bir kullanıcı sizden şifrenizi paylaşmanızı istediğinde daha da utanç verici hale gelir. İOS 15’e kadar, kaydedilmiş şifreyi iPhone’unuzun kendisinden bulmanın bir yolu yoktu.

Neyse ki iOS 16 sizi bu şekilde yarı yolda bırakmıyor ve bu gibi durumlarda arkanızı kolluyor. iOS 16 ile cihazınızda kayıtlı tüm Wi-Fi ağlarının şifrelerini görüntüleme rahatlığına sahipsiniz. Böylece, ister sizin şifreniz, ister bir arkadaşınızın Wi-Fi ağının şifresi olsun, göz açıp kapayıncaya kadar görüntüleyebilirsiniz.

Şu Anda Bağlı WiFi Ağının Parolasını Görüntüle

Şu anda bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının şifresini doğrudan Ayarlar uygulamasından kolayca görüntüleyebilirsiniz. Tüm çile, herhangi bir çaba veya teknik beceri gerektirmez.

Ana ekrandan veya uygulama kitaplığından iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasına gidin.

Ardından, devam etmek için ‘Wi-Fi’ kutucuğuna dokunun.

Bundan sonra, o anda bağlı olan ağ için kutucuğun sağ kenarında bulunan ‘i’ düğmesine dokunun.

Ardından, ‘Parola’ kutucuğunu bulun. Şifre gizlenecek; ağ şifresini ortaya çıkarmak için üzerine dokunun. Face ID, Touch ID veya iPhone şifresini kullanarak kendinizi doğrulamanız gerekecek.

Başarılı bir kimlik doğrulamasından sonra, şifre ortaya çıkacaktır. Ayrıca, alanın üzerinde bulunan ‘Kopyala’ düğmesine dokunarak da kopyalayabilirsiniz.

Kaydedilmiş Wi-Fi Ağlarının Parolasını Görüntüle

Ayrıca iPhone’unuzda önceden bağlanmış ve kaydedilmiş ağ bağlantılarının şifrelerini de bulabilirsiniz.

Bunu yapmak için, ‘Wi-Fi’ ayarları ekranından, ekranın sağ üst köşesinde bulunan ‘Düzenle’ düğmesine dokunun.

İPhone’unuzda şimdiye kadar bağlandığınız tüm bilinen ağlarınız görünecektir. Parolasını bulmak istediğiniz ağın tek tek kutucuğundaki ‘i’ düğmesine dokunun.

Bir sonraki ekranda, ağın şifresini ortaya çıkarmak için ‘Şifre’ alanına dokunun. Face ID, Touch ID veya parola kullanılarak başarılı bir kimlik doğrulamanın ardından parola ortaya çıkacaktır. Parolayı kopyalamak istiyorsanız, ekranda bulunan ‘Kopyala’ düğmesine dokunun.

Ve işte başlıyorsunuz, cihazınızı bağladığınız tüm ağların şifrelerine erişiminiz var.

iOS 16’da Wi-Fi ağlarınız için parola bulmak oldukça kolaydır. Umuyoruz ki bu kılavuz, şu anda veya daha önce bağlı ağlar için parolaları bulma arayışınızda size yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir