[Açıklandı] iPhone 12 ve MagSafe Şarj Cihazı Kablosuz Şarj Hızı

Apple’ın yeni şarj cihazı serisiyle artık yavaş şarj hızları yok

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 12 serisini açıkladı ve insanlar zaten tüm sızıntılar ve tahminler nedeniyle değişikliklerin çoğunu bekliyorlardı. Ancak bir duyuru herkesi şaşırttı – MagSafe’in yeniden canlanması. Ama bu sefer iPhone için.

iPhone 12’nin arkasında, gelecekte MagSafe aksesuarları için yepyeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açan mıknatıslar var. Ancak şu anda, herkesin dikkatini çeken MagSafe şarj cihazıdır. Bu MagSafe şarj cihazını bu kadar özel yapan nedir?

Neden iPhone 12 için MagSafe Şarj Cihazı?

Telefonunuz ve şarj cihazınız, oyundaki mıknatıslar nedeniyle mükemmel bir şekilde hizalandığında ürkütücü bir şekilde tatmin edici olacağı gerçeği, tüm yutturmaca arkasındaki tek neden değil. MagSafe şarj, iPhone’larda kablosuz şarj için gerçekten çok önemli bir şey getiriyor: hız. Kablosuz şarjda hıza duyulan ihtiyaç, Android kullanıcıları yavaş kablosuz şarj hızlarımıza uzun zamandır alay ettikleri için gerçekti.

Şimdi MagSafe ile geçmişte kaldı. Daha iyi bir bakış açısı için bazı bağlamlar: Standart bir QI kablosuz şarj cihazı kullanarak kablosuz şarj ile uyumlu olan (iPhone 8 ve üstü) önceki tüm iPhone’lar için en yüksek hız yalnızca 7,5 W idi.

Ancak iPhone 12, yeni MagSafe şarj cihazını kullanarak 15 W kablosuz şarj hızını destekliyor. Bu şarj hızının iki katı! Kasabanın konuşmasına şaşmamalı.

Apple’ın yeni MagSafe şarj cihazı.

Yeni MagSafe şarj cihazına ek olarak, artık kutuyla birlikte gönderilmeyeceği için Apple mağazasından ayrı olarak satın alabileceğiniz duvar şarj cihazı (USB C Tipi) artık 20W şarj cihazı olacak.

Daha önce, iPhone ile birlikte gelen şarj cihazı yalnızca 5W’lık bir şarj cihazıydı. Bu, güçte 4 kat büyük bir artış, bu da onu partinin en hızlısı yapıyor. Yani normal bir şarj cihazı kullanarak şarj etme hızı da çizelgelerin dışında kalacak.

Yeni 20W şarj cihazı.

Bu nedenle, yeni bir şarj cihazı satın almayı planlıyorsanız, Apple mağazasından MagSafe şarj cihazını veya duvar şarj ünitesini satın alırsanız, gerçekten yüksek şarj hızlarına sahip olursunuz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir