İPhone'da Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır

İPhone'unuzun ekran ayarlarının altında Otomatik Parlaklık seçeneğini bulamıyor musunuz? Eh, iOS 11'den beri Apple, seçeneği iPhone'unuzun erişilebilirlik ayarlarına kaydırdı. İOS 11 veya sonraki sürümleri çalıştıran bir iPhone'da Otomatik Parlaklığı devre dışı bırakmak için Ayarlar »Genel» Erişilebilirlik »Ekran Kolaylıkları'na gitmeniz ve buradan Otomatik Parlaklık geçişini kapatmanız gerekir. İOS 11'den beri, iPhone'daki Otomatik Parlaklık ayarı varsayılan olarak […]

İPhone'unuzun ekran ayarlarının altında Otomatik Parlaklık seçeneğini bulamıyor musunuz? Eh, iOS 11'den beri Apple, seçeneği iPhone'unuzun erişilebilirlik ayarlarına kaydırdı.

İOS 11 veya sonraki sürümleri çalıştıran bir iPhone'da Otomatik Parlaklığı devre dışı bırakmak için Ayarlar »Genel» Erişilebilirlik »Ekran Kolaylıkları'na gitmeniz ve buradan Otomatik Parlaklık geçişini kapatmanız gerekir.

İOS 11'den beri, iPhone'daki Otomatik Parlaklık ayarı varsayılan olarak etkindir. Otomatik parlaklığı geçici olarak devre dışı bırakıyorsanız, devre dışı bırakma ihtiyacınız tamamlanır tamamlanmaz tekrar açtığınızdan emin olun.

Otomatik Parlaklık, iPhone'unuzun ekran performansını uzatmanıza ve pil ömrünü iyileştirmenize yardımcı olabilecek kritik bir özelliktir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top