Chromebook için Webex Uygulaması Nasıl İndirilir

Cisco Webex Meet, bugünlerde birçok kuruluşun ve okulun toplantı ve sınıflara ev sahipliği yapmak için kullandığı popüler video konferans uygulamalarından biridir. Webex’i Windows, Mac, Android, iOS cihazlarında ve hatta Chromebook’ta kullanabilirsiniz. Windows veya Mac için indirebileceğiniz Webex masaüstü uygulamasının Chromebook desteği olmadığı için onu kullanamayacakmışsınız gibi görünebilir. Ancak Chromebook’ta Webex’i edinmenin pek çok yolu var. […]

Cisco Webex Meet, bugünlerde birçok kuruluşun ve okulun toplantı ve sınıflara ev sahipliği yapmak için kullandığı popüler video konferans uygulamalarından biridir. Webex’i Windows, Mac, Android, iOS cihazlarında ve hatta Chromebook’ta kullanabilirsiniz.

Windows veya Mac için indirebileceğiniz Webex masaüstü uygulamasının Chromebook desteği olmadığı için onu kullanamayacakmışsınız gibi görünebilir. Ancak Chromebook’ta Webex’i edinmenin pek çok yolu var.

Play Store’dan Webex Uygulamasını İndirin

Chromebook’unuz Google Play Store’u destekliyorsa, bu, üzerinde Webex’i kullanmanın en uygun yöntemidir. Cihazınızın Android uygulamalarını destekleyip desteklemediğinden emin değilseniz burada bulabilirsiniz.

Play Store’u destekleyen Chromebook’lar için onu açın. Arama çubuğuna gidin ve Cisco Webex’i arayın. Uygulamayı indirmek ve Chromebook’unuza yüklemek için “Yükle” yi tıklayın.

Webex Chrome uzantısını kullanın

Android uygulamalarını desteklemeyen Chromebook’larda yine de Webex’i bunlarda çalıştırabilirsiniz. Webex, Webex Meet’te toplantılara katılmayı inanılmaz derecede kolaylaştıran bir Chrome uzantısına sahiptir. Chrome Web Mağazasına gidin ve Cisco Webex Uzantısını arayın veya burayı da tıklayabilirsiniz.

‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesine tıklayın.

Bir onay iletişim kutusu görünecektir. Kurulumu onaylamak için ‘Uzantı ekle’ye tıklayın.

Webex Web uygulamasını kullanın

Uzantıyı beğenmezseniz veya indirmek istemezseniz, Webex’i web uygulamasıyla kullanma seçeneği her zaman vardır. Web uygulaması tüm tarayıcılarda çalışır ve herhangi bir indirme gerektirmediği için en kolay yöntem olabilir. Web uygulamasından toplantı başlatabilir ve toplantılara katılabilirsiniz.

Web uygulamasını açmak için webex.com’a gidin. Web uygulamasına devam etmek için ‘Oturum aç’ı tıklayın ve Webex Meetings’i seçin.

Bir hesabınız yoksa ve yalnızca Webex’teki toplantıya bir toplantı bağlantısından katılmak istiyorsanız, bunu web uygulamasından da yapabilirsiniz. Toplantı bağlantısına tıkladıktan sonra, web uygulamasında Webex’teki toplantıya katılmak için ‘Tarayıcıdan Katıl’ı tıklayın.

Cisco Webex’in nasıl kullanılacağını anlamak karmaşık görünebilir, ancak öyle değildir. Yukarıda verilen yöntemlerden herhangi birini kullanarak, Webex’i Chromebook’ta kolayca kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top