MacOS Big Sur çalıştıran bir Mac'te Sistem Kontrol Öğelerini Menü Çubuğuna Sabitleme

Anlık değişiklikler için nihai kontroller gider

En yeni macOS Big Sur, tipik Mac kullanıcıları için birçok yeni güncelleme ve özelliğe sahiptir. Böylesine mükemmel bir yükseltme, ekran parlaklığı, ses, WiFi, Bluetooth ve hatta müzik kontrolleri gibi tüm temel öğelerinizin tek bir açılır menüde bulunacağı ‘Kontrol Merkezi’dir.

Kompakt bir kontrol merkezine sahip olmak harika. Ancak, tek bir tıklamadan fazla geçmek zorunda kalmadan belirli bir kontrole ulaşmak istiyorsanız, Kontrol Merkezindeki herhangi bir öğeyi menü çubuğuna sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde, tüm temel ayarlarınız sadece bir tık uzağınızda.

Öğeler Menü Çubuğuna Nasıl Sabitlenir

Önce menü çubuğunu aşağı çekin ve en sağ üst köşeye bakın. Küçük ikili geçişler bulursunuz. Bu, ‘Kontrol Merkezi’ simgesidir. Üstüne tıkla.

Tüm temel kontrol öğelerini tek bir yerde görmelisiniz.

Menü çubuğunuzda istediğiniz öğeyi seçin ve en üste, menü çubuğuna sürükleyin. Bu şekilde, sık kullandığınız kontrol seçeneklerine doğrudan menü çubuğundan anında erişebilirsiniz.

Ancak, ‘Klavye Parlaklığı’ ve ‘AirPlay Ekranı’ dışındaki tüm bu kontrol öğelerini sürükleyebilirsiniz. Bunlar, ‘Kontrol Merkezi’ açılır kutusunun kendisinde sabit kalır.

Sabitlenmiş Öğeler Nasıl Geri Alınır

Menü çubuğuna sabitlediğiniz bir öğeyi geri almak isterseniz ne olur? Sabitlenmiş öğeleri menü çubuğundan kontrol merkezi kutusuna sürükleyerek geri getiremezsiniz.

Bunun yerine, aynı öğeyi kontrol merkezi kutusundan sürüklemeniz ve bu kutunun kendisindeki orijinal konumuna geri döndürmeniz gerekir. Menü çubuğundan kaybolan simgeleri görebilirsiniz.

Şimdi, Mac kontrollerinde değişiklik yapmak sadece bir tık uzağınızda. Aslında hepsinin kontrolü sizde!

İlginizi Çekebilir!

How to Use iPhone Widgets on Mac

Mac’te iPhone Widget’ları Nasıl Kullanılır?

Neden tüm eğlence iPhone'unuzda olsun? Favori iPhone uygulamalarınızdaki widget'ları Mac ekranlarınıza taşıyın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir