DÜZELTME: Microsoft Windows'ta VCRUNTIME140_1.dll Bulunamadı Hatası

Windows’taki oyunlarınız için Microsoft Visual C ++ çalışma zamanı hatasını düzeltin Riot Games, kısa süre önce Windows oyunu Valorant için en son 1.07 güncellemesini yayınladı. Ancak yeni güncellemeden sonra her şey şeftali gibi değil. En son güncellemenin keyfini çıkarmak yerine, birçok oyuncu dün oyunun en son sürümünü yükledikten sonra oyunu başlatamaz hale geldi. Oyunu başlatmaya […]

Windows’taki oyunlarınız için Microsoft Visual C ++ çalışma zamanı hatasını düzeltin

Riot Games, kısa süre önce Windows oyunu Valorant için en son 1.07 güncellemesini yayınladı. Ancak yeni güncellemeden sonra her şey şeftali gibi değil. En son güncellemenin keyfini çıkarmak yerine, birçok oyuncu dün oyunun en son sürümünü yükledikten sonra oyunu başlatamaz hale geldi.

Oyunu başlatmaya çalışmak, “VCRUNTIME140_1.dll bilgisayarınızda eksik” hatasını döndürür. Riot Games, hatanın farkında ve düzeltmek için çalışıyor, ancak bu arada oyunu oynayamayacağınız anlamına gelmiyor. Sorunu çözecek ve oyunun kısa sürede sizin için çalışmasını sağlayacak basit bir düzeltme var.

Hata, büyük olasılıkla oyunu Windows’ta çalıştırmak için gerekli olan Windows Dinamik Bağlantı Kitaplığı (DLL) ile ilgili bir uyumsuzluk sorunudur. Sorunu düzeltmek için tek ihtiyacınız olan en son Microsoft Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir paketlerini (Visual Studio 2015, 2017 ve 2019) aşağıdaki bağlantıdan indirip yüklemektir.

Visual Studio 2015, 2017 ve 2019’u indirin

Destek sayfası, x86, x64 ve ARM4 tabanlı PC’ler için dosyaları listeler. Yalnızca x86 dosyasını (32 bit programlar için) veya x64 dosyasını (64 bit programlar için) indirmek yerine, yapmanız gereken her ikisini de sisteminize indirip kurmaktır. İndirmek için her iki “.exe” dosyasına tıklayın.

Her iki çalışma zamanını da sisteminize indirin ve kurun.

Ardından, çalışma zamanlarını yüklemek için “.exe” dosyalarını çalıştırın. Her iki çalışma zamanını da yükledikten sonra, bilgisayarınız size sorarsa, bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Valorant’ı deneyin ve çalıştırın. İyi çalışmaya başlamalı.

Bu düzeltmenin yalnızca Valorant oyunu için geçerli olmadığını unutmayın. Bir oyunu oynamaya veya başlatmaya çalışırken “VCRUNTIME140_1.dll Bulunamadı Hatası” ile her karşılaştığınızda, bu düzeltme size yardımcı olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top