Chrome 78 güncellemesini yükledikten sonra "Hata" hatası nasıl düzeltilir?

Google Chrome 78 sürümü, birçok kullanıcıya her web sayfasında “Hata yapma” çökmeleriyle bir kabus yaşatıyor. Ancak sorun Chrome’da değil, bilgisayarınızda yüklü olan “Symantec Endpoint Security” yazılımıyla ilgilidir.

Chrome 78, Microsoft’un SEP Uygulama Kontrol teknolojisi ile uyumlu olmayan kod bütünlüğü özelliği etkinleştirilmiş olarak gelir ve bu nedenle kilitlenir. Sorun ayrıca Microsoft Edge Chromium’u da etkiliyor.

Symantec, SEP yazılımının 14.2 veya sonraki bir sürüme güncellenmesinin sorunu çözebileceğini söylüyor. Ancak bu sizin için bir seçenek değilse, “Hata” çökmelerini düzeltmek için Chrome’daki Kod Bütünlüğü özelliğini devre dışı bırakmanız gerekir.

Chrome 78’de Kod Bütünlüğü özelliğini devre dışı bırakmanın iki yolu vardır. Tarayıcıyı kod bütünlüğü devre dışı bırakılmış olarak çalıştırmak için bilgisayarınızdaki Chrome.exe dosyasına --disable-features=RendererCodeIntegrity KEY HKLMSoftwarePoliciesGoogleChrome , NAME RendererCodeIntegrityEnabled 0 değerine sahip.

Chrome’u Code Integrity Devre Dışı Bırakarak Çalıştırın

İlk Yöntem

Masaüstünüzdeki Chrome kısayoluna sağ tıklayın ve içerik menüsünden “Dosya konumunu aç” ı seçin. Bu, bilgisayarınızda “Chrome.exe” nin bulunduğu klasörü açacaktır. Genellikle Windows 10’da C:Program Files (x86)GoogleChromeApplication

Chrome kısayolunu sağ tıklayın ve “Dosya konumunu aç” ı seçin

Chrome kurulum klasöründe Chrome.exe dosyasını bulun, ardından üzerine sağ tıklayın ve içerik menüsünden “Özellikler” i seçin.

Chrome.exe dosyasına sağ tıklayın ve menüden “Özellikler” i seçin

“Chrome.exe Properties” penceresinde, “General” sekmesi altında chrome.exe’nin yazıldığı kutuya tıklayın ve aşağıdaki satırla değiştirin:

chrome.exe --disable-features=RendererCodeIntegrity

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir