İOS 14 çalıştıran iPhone'da Siri Tam Ekran Modu Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Siri için yeni ve geliştirilmiş kompakt kullanıcı arayüzünü edinin Yani iOS 14’te yeni ve geliştirilmiş Siri’yi gördünüz ve kullanmaktan heyecan duydunuz mu? Tabii ki sen yaptın. Yeni, kompakt Siri arayüzü, kelimenin tam anlamıyla bir nimettir. Bakmak büyüleyici ve oldukça pratik. Asistanla sohbet ederken kullandığınız uygulamayı görmeye devam edebilirsiniz; bu bir kazan-kazan. Yeni, kompakt Siri kullanıcı […]

Siri için yeni ve geliştirilmiş kompakt kullanıcı arayüzünü edinin

Yani iOS 14’te yeni ve geliştirilmiş Siri’yi gördünüz ve kullanmaktan heyecan duydunuz mu? Tabii ki sen yaptın. Yeni, kompakt Siri arayüzü, kelimenin tam anlamıyla bir nimettir. Bakmak büyüleyici ve oldukça pratik. Asistanla sohbet ederken kullandığınız uygulamayı görmeye devam edebilirsiniz; bu bir kazan-kazan.

Yeni, kompakt Siri kullanıcı arayüzü.

Ancak nihayet yazılımınızı güncellediğinizde, herkes yenisinin tadını çıkarırken hala eski tam ekran Siri’de takılı kaldığınızı gördünüz. Tek olmadığınızı bilseniz sevinirsiniz. Görünüşe göre, bu bir hata değil ve telefonunuzda da bir sorun yok. Bunun arkasında basit bir sebep var ve oldukça kolay düzeltilebilir.

Tüm ekranı kaplayan eski Siri kullanıcı arayüzü.

Varsayılan olarak, Siri artık tam ekranı kaplamıyor. Ancak, ‘Siri’ye Yaz’ ayarını etkinleştirdiyseniz, Siri, iOS 14’te bile tam ekrana geçer.

Siri için tam ekran modunu devre dışı bırakmak için, Ayarlar uygulamasını açın ve “Erişilebilirlik” e gidin.

Erişilebilirlik ayarlarında tamamen aşağı kaydırın ve ‘Siri’ye dokunun.

Siri için ayarlar açılacaktır. ‘Siri’ye Yaz’ geçişinin açık olduğunu göreceksiniz. Devre dışı bırakmak için üzerine dokunun.

Artık telefonunuzda Siri’yi çalıştırdığınızda, ekranın altında renkli bir küre göreceksiniz ve kullandığınız uygulama yine de görünür olacak. Ancak ekrandaki uygulamayı kullanamaz veya onunla etkileşim kuramazsınız. En azından henüz değil. Ancak Apple, gelecekte hala ekranda olan Siri küresiyle erişilebilen dokunma ve kaydırma gibi basit eylemlerle ekranınızı bir şekilde kullanmanıza izin verebileceğini söylüyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top