İOS 12 pilin bitmesi sorunu nasıl giderilir

İOS 12 geliştirici beta, şimdiye kadar iPhone kullanıcıları için oldukça sorunsuz çalışıyor. Pilin tükendiğine dair pek çok rapor da yok. Kendi iOS 12 pil ömrü incelememizde, yeni yazılımın pil performansını büyük ölçüde övdük.

Bununla birlikte, herkesin iPhone’ları farklı şekilde özelleştirilmiştir. Herkesin iPhone’unda yüklü farklı uygulama setleri vardır ve bu, pilin bitmesinin iOS 12 çalıştıran herkes için sorun olmamasının nedeni budur.

Çoğu durumda, cihazdaki bazı uyumsuz uygulamalar nedeniyle pilin bitmesi söz konusudur. İPhone’unuzu sıfırlar ve yeni olarak ayarlarsanız, pilin bitmesi sorunu büyük olasılıkla ortadan kalkacaktır. Dolayısıyla, iOS 12’de pilin boşaldığını gördüğünüzde, aramanız gereken ilk şey telefonunuzda yüklü olan uygulamalardır.

Cihazın Pil ayarlarına gidin ve telefonunuzun pilinin çoğunu kullanan uygulamaları arayın. Bir uygulamayla ilgili olağandışı bir şey bulursanız, onu iPhone’unuzdan kaldırın. Uygulama gerekliyse, tekrar indirin, ancak önümüzdeki birkaç gün boyunca pil tüketimini izlediğinizden emin olun. Bir uygulamanın kaldırılması ve yeniden yüklenmesi, iPhone’unuzla yaşayabileceği sorunları gidermenize yardımcı olabilir.

İPhone’unuzda pilin bitmesine neden olabilecek hatalı bir uygulamayı seçemiyorsanız, iPhone’unuzda WiFi veya Bluetooth ya da Konum Servislerini kapatmayı deneyebilirsiniz. Bir uygulamanın bu hizmetlerden herhangi birini aşırı derecede kullanması ve dolayısıyla bir pil beynine neden olması mümkündür.

İPhone’unuzda WiFi, BlueTooth veya Konum Servislerini birer birer kapatmayı deneyin. Hizmetlerden herhangi birinin devre dışı bırakılması iPhone’unuzdaki iOS 12 pilinin bitmesi sorununu çözüyorsa, büyük olasılıkla cihazınızda yüklü olan bir uygulama, hizmetlerden birini aşırı şekilde kullanıyor ve iPhone’unuzda pil boşalmasına neden oluyor. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, iPhone’unuzu sıfırlamak ve bir iTunes yedeklemesiyle geri yüklemektir.

Bunu bitirmeden önce, iPhone’unuzdaki pilin bitmesi sorununu çözmek için bazı genel ipuçlarından da geçmek isteyebilirsiniz. Bunları aşağıdan kontrol edin:

Genel pil boşaltma düzeltmeleri

İOS 12’de pilin bitmesi sorunuyla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

İlginizi Çekebilir!

İPhone 6’da AirDrop nasıl kullanılır

Apple’ın AirDrop hizmeti, iPhone ve Mac kullanıcılarının tek bir dokunuşla içeriği yakındaki diğer cihazlarla kablosuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir