Google Meet’te Izgara Görünümü Uzantısını Kaldırma

Google Meet Grid View uzantısı, hayatımıza ilk girdiğinde dünyayı zorla alarak, Google Meet’in resmi olarak ekranda yalnızca 4 video beslemesi sunduğu bir zamanda toplantıdaki tüm katılımcıları görüntülememizi sağladı. O zamandan beri Google, harici uzantılara ihtiyaç duymadan aynı anda 16 kişiye kadar döşeme düzeni sağlayan Google Meet Karo Görünümünü geliştirdi.

Ancak bu, Google Meet Grid View uzantısının kullanımını azaltmadı, çünkü 16’dan fazla katılımcının olduğu toplantılarda hala oldukça kullanışlı ve Google Meet’teki toplantılarda çok sayıda katılımcı olabilir (250’ye kadar).

Hızlı bir tarih dersi: Google Meet Grid View uzantısı, Covid-19 salgını nedeniyle okulları için hazırlayan bir okul öğretmeni tarafından yayınlandı ve Chris Gamble’ın kullanıcı senaryosuna dayanıyordu. Şimdi, Chris Gamble, sık sık güncelleme alan kodunu temel alan resmi bir Chrome uzantısı yayınladı, ancak orijinal Chrome uzantısı artık onu yayınlayan kişi izinli olduğu için güncellenmeyecek. Tüm bu bilgilere ihtiyacınız olduğundan değil, ancak ana fikri, yeni uzantıya geçmenin sizin yararınıza olacağıdır.

Önceki Google Meet Grid View Uzantısını Kaldırma

Chris Gamble’ın resmi uzantısında değişiklik yapmak için, her ikisinin de işlevselliği bozabileceğinden eski uzantıyı tarayıcınızdan kaldırmanız gerekir.

Uzantıyı kaldırmak için, adres çubuğunuzdaki Google Meet Grid View uzantısının simgesine sağ tıklayın.

Ekranınızda bir bağlam menüsü görünecektir. Menüden ‘Chrome’dan Kaldır’ı seçin.

Ekranınızda bir onay mesajı belirecektir. Uzantıyı başarıyla kaldırmak için ‘Kaldır’ı tıklayın.

Chris Gamble tarafından yazılan Yeni Izgara Görünümü Uzantısını Yükleyin

Artık eski uzantı artık yolunuza çıkmadığına göre, maestro tarafından yayınlanan yeni uzantıyı kendiniz indirebilirsiniz. Yeni uzantıyı almak için aşağıdaki bağlantıdan Chrome Web Mağazası’na gidin.

chrome web mağazasında görüntüle

Uzantıyı tarayıcınıza yüklemek için ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesini tıklayın.

Bir onay iletişim kutusu görünecektir. Kurulumu onaylamak için ‘Uzantı ekle’ye tıklayın.

Uzantının simgesi adres çubuğunuzda görünecektir. Yeni uzantı, simge olarak 9 × 9 ızgara karesine sahipken, eski uzantı 2 × 2 ızgara simgesine sahip olduğundan, doğru olanı kurduğunuzu bileceksiniz.

Yeni uzantı, eskisinin sunduğu tüm özelliklere ve daha sonra bazılarına sahiptir ve ayrıca daha sık güncelleme alır, bu nedenle şimdi emin ellerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir