İPhone Check-in Veri Modu Nasıl Değiştirilir

iOS 17’deki Check-In özelliği, belirtilen zamanda konuma varmamanız durumunda alıcıyla paylaşmak istediğiniz bilgi düzeyini seçmenize olanak tanıyan veri paylaşım modları sunar.

‘Tam’ ve ‘Sınırlı’ olmak üzere iki veri modu vardır ve iki mod arasında Ayarlar uygulamasından veya Giriş Zamanlayıcısını Mesajlar uygulamasındaki bir kişiye gönderdiğinizde geçiş yaparsınız.

 • ‘Sınırlı’ veri paylaşımı seçeneği, alıcılara son konum, iPhone ve Apple Watch’un pil durumu ve ağ gücü gibi önemli bilgiler sunar.
 • ‘Tam’ veri paylaşım modunda , seyahat edilen rotalarla birlikte tüm ‘Sınırlı’ veriler dahil edilir. Ayrıca iPhone’un kilidinin açıldığı ve Apple Watch’un çıkarıldığı son konumu da içerir.

Check-in Veri Paylaşım Modunu Değiştirme

 1. Ayarlar uygulamasını başlatın ve ‘Mesajlar’a dokunun.
 1. ‘Veri’ seçeneğine dokunun.
 1. Sonraki ekranda tercih ettiğiniz seçeneği seçin: Sınırlı veya Tam.

Mesajlar uygulamasına Giriş zamanlayıcısını zaten yüklediyseniz veri paylaşımı ayarlarına buradan da erişebilirsiniz. Açıklık sağlamak adına, Check-In zamanlayıcısını iMessage’a yükleme işlemini göstereceğiz.

 1. Mesajlar uygulamasına gidin ve bir konuşma dizisi seçin. Sağ üst köşedeki simgeye dokunarak da yeni bir görüşme başlatabilirsiniz.
 1. İMessage uygulama çekmecesine erişmek için sol alttaki ‘+’ simgesine dokunun.
 1. Devam etmek için ‘Diğer’i seçin.
 2. Uygulamayı yüklemek için ‘Giriş Yap’ı seçin.
 1. Check-in arayüzünde ‘Düzenle’ seçeneğine dokunun. Bu bir kaplama ekranı getirecektir.
 1. Son olarak ‘Mesaj Ayarları’ seçeneğine dokunun. Ayarlar uygulamasına yönlendirileceksiniz ve Check-In için veri paylaşım modunu değiştirmek üzere yukarıdaki bölümde belirtilen adımları takip edebilirsiniz.
 1. Mesaj Ayarlarına girdikten sonra ‘Veri’ seçeneğine dokunun.
 1. Tercih ettiğiniz seçeneği seçin: Sınırlı veya Tam.

Check-In özelliği, yolcuların güvenliğini artırmayı ve ailelerine güvence sağlamayı amaçlayan bir güvenlik aracıdır. Kullanıcılara paylaşmak istedikleri bilgiler üzerinde tam kontrol sağlayan farklı veri paylaşım seçenekleri içerir.

İlginizi Çekebilir!

How to Set a Timer on Your iPhone Camera for Perfectly Timed Shots

iPhone Kameranızda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

iPhone'unuzun kamerası için bir zamanlayıcı ayarlamaya ilişkin takip edilmesi kolay talimatlar, hiçbir anı kaçırmamanızı sağlar. Grup fotoğrafları ve çarpıcı selfie'ler için mükemmeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir