İPhone'da Şarkıları Karıştırma ve Tekrarlama

Apple Music’te “Karıştır” ve “Tekrarla” yı açarak müziği istediğiniz gibi çalın. Apple, son birkaç yıldır Müzik uygulamasını sürekli olarak yeniden tasarlıyor ve karar veremediği bir şey, Karıştır ve Tekrarla düğmelerinin nereye yerleştirileceğidir. Karıştır ve tekrar et, dijital müzik kadar uzun süredir var ve haklı olarak da öyle! Hiçbir müzik tutkunu, en sevdiği müzik için bir […]

Apple Music’te “Karıştır” ve “Tekrarla” yı açarak müziği istediğiniz gibi çalın.

Apple, son birkaç yıldır Müzik uygulamasını sürekli olarak yeniden tasarlıyor ve karar veremediği bir şey, Karıştır ve Tekrarla düğmelerinin nereye yerleştirileceğidir. Karıştır ve tekrar et, dijital müzik kadar uzun süredir var ve haklı olarak da öyle! Hiçbir müzik tutkunu, en sevdiği müzik için bir tekrar düğmesi olmadan yaşayamaz.

Bununla birlikte, Apple Music’in en son tasarımlarında, hem Shuffle hem de Repeat seçenekleri derinlemesine gizlenmiştir. Hatta ilk kez kullananların bu kadar gerekli seçenekleri bulması sinir bozucu olabilir.

Sizi bu dertten kurtarmak için, iOS 13 ve daha yeni yazılımlarda Apple Music’teki bir şarkı için ‘Shuffle’ ve ‘Repeat’ işlevlerini kullanmak için hızlı bir kılavuz.

İPhone’unuzun ana ekranından Müzik uygulamasını açın. Ardından, ekranın altındaki Şu An Çalınan mini oynatıcıya dokunarak Şu An Çalınan ekranına gidin. Oynatıcıyı bulamazsanız, önce bir şarkı çalın.

Şu An Çalınan ekranının altında üç düğme olacak. Üç düğmeden Sonraki Oynat düğmesine dokunun. Üst üste dizilmiş üç yatay çizgi ile ekranın sağ köşesinde olandır.

‘Sırada Oynanıyor’ ekranında, ekranın üst kısmında Oynayan Sıradaki etiketini göreceksiniz. Yanında, ekranın sağ tarafında Karıştır ve Tekrarla düğmeleri olacaktır.

Oynatıcıdaki Sonraki Ekranı Çalma bölümüne giderek Apple Music’te şarkıları Karıştırın veya Tekrarlayın.

İPhone’da Şarkıları Karıştırmak İçin

Açmak için ‘Shuffle’ düğmesine (iki düğmenin sağ tarafındaki) bir kez dokunun ve ‘Playing Next’ listesinin tüm içeriği karıştırılacaktır. Düğme açıldığında vurgulanır. Kapatmak için tekrar üzerine dokunun.

İPhone’da Şarkıları Tekrarlamak İçin

Karıştır düğmesinin yanında, Müzik uygulamasında şarkıları tekrarlamak için kullanılan düğme bulunur. Yinelemeyi açmak veya kapatmak için Yinele düğmesine dokunun.

Karıştır veya tekrar açıldığında, Şu An Çalınan ekranındaki üç yatay çizginin yanındaki bir karıştırma veya tekrarlama simgesi size aynı şeyi gösterecektir.

Shuffle, eskiden iTunes ve iPod cihazlarında her zaman popüler bir özellik olmuştur. Apple’ın ‘iPod Shuffle’ adlı bir iPod serisi bile vardı. Apple Music’in en son yeniden tasarımının ‘Shuffle’ ve ‘Repeat’ seçeneklerini çoğu kullanıcının bulamayacağı kadar derinlerde gizlediğini görmek şaşırtıcı.

Ama hey! Artık bu seçeneklerin Müzik uygulamasında nerede olduğunu bildiğinize göre. Bu sayfanın yardımıyla arkadaşlarınızın da bulmasına yardımcı olmayı unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top