Hata 0x800f0922 ile HP ve Macbook aygıtlarınıza yüklenemiyorsa Windows 10 KB4524244 güncellemesini engelleyin

Üçüncü taraf UEFI önyükleme yöneticilerini kullanan UEFI özellikli bilgisayarlardaki bir güvenlik açığını düzelttiğini iddia eden Windows 10 için en son güvenlik güncellemesi, AMD işlemcilere sahip çoğu HP makinesine ve Apple Bootcamp ile Windows 10 çalıştıran Macbook’lara yüklenemiyor gibi görünüyor. .

Microsoft topluluk forumlarındaki birden çok kullanıcı, KB4524244 güncellemesinin HP ve Macbook cihazlarına yüklenmesiyle ilgili sorunlar bildirdi. BIOS’ta HP Sure Start’ı kapatarak HP makinelerindeki yükleme hatasını düzeltmek mümkün olsa da, aksini tavsiye ederiz ve Microsoft, HP veya Apple tarafından düzeltilene kadar sisteminizdeki KB4524244 güncellemesini engellemenizi öneririz. veya Windows 10 bilgisayarınızın kullandığı üçüncü taraf önyükleme yöneticisi.

Windows 10’da KB4524244 Güncellemesi Nasıl Gizlenir / Engellenir

Microsoft’un Windows 10 “Güncellemeleri göster veya gizle” sorun giderici aracını aşağıdaki bağlantıdan indirin.

Wushowhide.diagcab dosyasını indirin

Bilgisayarınızdaki wushowhide.diagcab dosyasını çift tıklayın / çalıştırın. Güncellemelerin Windows 10 güncellemeleri bölümünde görünmesini göstermek veya gizlemek için bir Windows 10 sorun giderici penceresi açılacaktır. İleri düğmesine tıklayın.

Araç daha sonra mevcut güncellemeleri arayacak ve ardından size gizli güncellemeleri gizleme veya gösterme seçeneği sunacaktır. Güncellemeleri gizle seçeneğine tıklayın.

Sonraki ekranda, sisteminize yüklenebilecek güncellemeler listesinden KB4524244 güncellemesi için onay kutusunu işaretleyin.

KB4524244 güncellemesini seçtikten sonra, devam etmek için İleri düğmesine tıklayın. Sorun giderici daha sonra sisteminizdeki güncellemeyi engelleyerek sorunu çözmeye çalışacaktır. Başarılı olursa, aşağıdaki ekranı görmelisiniz.

Güncellemeyi engelledikten sonra kapatmak için Sorun gidericiyi kapat düğmesini tıklayın.

KB4524244 güncellemesinin bilgisayarınızda engellendiğini doğrulamak için, Ayarlar »Güncelleme ve Güvenlik» seçeneğine gidin ve Güncellemeleri kontrol et düğmesini tıklayın. KB4524244 güncellemesi artık yüklenebilecek şekilde görünmemelidir.

🍻

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir