İOS 12 Beta'da "Güncelleme Kontrol Edilemiyor" hatası nasıl düzeltilir?

Güncelleme 2: Kullanıcı raporlarına göre, iOS 12 Public Beta 6’ya güncelleme yapmaya çalışmak, Beta 5’te olduğu gibi aynı “Güncelleme Kontrol Edilemiyor” hatasını da veriyor. Maalesef iPhone’unuzu sıfırlamanız gereken sorunu gidermek için ardından PB6 için OTA güncellemesini tekrar indirmeyi deneyin.

→ İPhone nasıl düzgün şekilde sıfırlanır

Güncelleme: iOS 12 Public Beta 4 de yayınlandı, ancak şu anda Public Beta 3 kullanıyorsanız, PB4’e güncelleme yapamayabilirsiniz. İPhone’unuz “Güncelleme Kontrol Edilemiyor” u güncellemeye çalışırken aşağıdaki hatayı gösterebilir.

iOS 12 Public Beta kullanıcılarının, iPhone’larındaki sorunu çözmek için cihazlarını fabrika ayarlarına sıfırlamaları gerekecek. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı önlemek istiyorsanız, birkaç gün bekleyin. PC’nizde ve Mac’inizde iTunes’u kullanarak flaş yapabileceğiniz iOS 12 PB4 için OTA üretici yazılımını edinebiliriz.

İOS 12 Developer Beta kullanıcıları için sorun, tam IPSW üretici yazılımı dosyası ve iTunes kullanılarak Beta 5’i manuel olarak yükleyerek çözülebilir. İndirmeler ve talimatlar için aşağıdaki bağlantıları kontrol edin.

İPhone’unuzu iOS 12 Beta 5’e güncelleyemiyor musunuz? Güncellemeyi her kontrol ettiğinizde “Güncelleme Kontrol Edilemiyor” hatasını almaya devam ediyor musunuz? Yalnız değilsin. Birçok kullanıcı, iOS 12 çalıştıran iPhone cihazlarında benzer bir sorun bildirdi.

Reddit’teki insanlara göre, sorun büyük olasılıkla iOS 12 Beta 4’teki dengesiz arka plan aktarım hizmetlerinden kaynaklanıyor. Ve bu, kullanıcıların App Store’dan uygulamaları indirmesine veya güncellemesine izin vermeyen büyük iOS 12 sorunlarından biriyle ilişkilendirilebilir. .

İPhone’unuza iOS 12 Beta 5 indiremiyorsanız, uygulama mağazasından uygulama indirirken de sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunların hepsi, önceki iOS 12 Beta sürümlerindeki sorunlardaki arka plan aktarım hizmetlerinden kaynaklanıyor.

ÇÖZÜM

Sorunu geçici olarak çözmek için bir çözüm olmadığından, iPhone’unuzu IPSW üretici yazılımını iTunes aracılığıyla manuel olarak yükleyerek iOS 12 Beta 5’e güncellemeniz en iyisidir. IPSW’yi aşağıdaki indirme bağlantısından indirebilirsiniz.

iOS 12 Beta 5, arka plan aktarım hizmetleri için bir düzeltme içerir, bu nedenle Beta 5’e güncellediğinizde bu sorunu görmezsiniz. Bir iPhone aygıt yazılımının manuel olarak yüklenmesi de daha rahattır. Yardım için, bunu yapmak için adım adım kılavuzumuzu takip edebilirsiniz.

→ iOS 12 Beta 5 IPSW aygıt yazılımını indirin

→ Windows ve Mac’te iTunes kullanılarak iOS IPSW üretici yazılımı dosyası nasıl kurulur

Not: iOS 12 Beta 5’i flaş edebilmek için Windows’ta iTunes 12.7’yi kullanmanız ve iPhone’unuza Beta 5 IPSW donanım yazılımını flaş edebilmek için Mac’inize Xcode 10 Beta 5’i yüklemeniz gerekebilir. Aşağıdaki bağlantıdan bununla ilgili daha fazla bilgi edinin:

→ iTunes kullanarak iOS 12 Beta 5 kurulamıyor mu? İşte nasıl düzelteceğiniz

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir