DÜZELTME: "Ses oluşturucu hatası. Lütfen YouTube'da bilgisayarınızı yeniden başlatın ”hatası

Birçok Windows 10 kullanıcısı, son zamanlarda sistemlerinde ses ve video oynatma ile ilgili sorunlar yaşıyor. Sorun çoğunlukla Windows 10 sürüm 1803 çalıştıran kullanıcılar için meydana geliyor. Bilgisayar herhangi bir video veya ses dosyası oynatmıyor ve bir YouTube videosu oynatılırken aşağıdaki hata gösteriliyor.

"Ses oluşturucu hatası. Lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatın. "

Kullanıcılar, yukarıdaki hatanın YouTube'da bir videoyu oynattıktan 4-5 saniye sonra ortaya çıktığını ve bunu yaptığında bilgisayarda sesin tamamen kesildiğini bildiriyor.

Bilgisayarı yeniden başlatmak sorunu geçici olarak düzeltir, ancak bir süre sonra geri gelir. Ses sürücülerini güncellemek / yeniden yüklemek de yardımcı olmuyor. Sorunu kalıcı olarak düzelten şey, hayal edebileceğiniz en basit şeydir – ses cihazınızın fişini çekin ve tekrar takın .

YouTube'daki "Ses oluşturucu hatasını" düzeltmek için hoparlörlerinizi veya kulaklıklarınızı veya monitör kablosunu (bilgisayarınızda ses için ne kullanırsanız kullanın) çıkarmanız ve ardından tekrar takmanız gerekir. Bu, YouTube ve diğer seslerdeki hatayı anında düzeltir. bilgisayarınızda / video oynatma ile ilgili sorunlar. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza veya sürücüleri güncellemenize gerek yok. Basit ve etkili bir düzeltmedir.

İlginizi Çekebilir!

How to Make Taskbar Transparent in Windows 11

Windows 11’de Görev Çubuğu Nasıl Şeffaf Yapılır

Windows 11 Görev Çubuğunuzu şeffaf hale getirmek için basit bir kılavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir