Bir iMessage'ı Silerseniz Göndermeyi Geri Alır mı?

Olabilir, ancak çok özel koşullar altında.

Dünya bugünlerde kimseyi beklemez ve bu hızlı dünyada biz de oldukça hızlı yaşıyoruz. Ve bizden bile daha hızlı, her zaman mesaj atan parmaklarımızdır. Bu hız bazen hatalara yol açar ve sonunda potansiyel olarak felakete yol açabilecek bir şey gönderiyoruz.

Ama beynimiz hatayı bile kaydettiğinde, eylem çoktan yapılmıştır. Şimdi aklıma gelen tek soru, “Diğer kişinin telefonundan da silinmesi için mesajı silebilir miyiz?” Birçok mesajlaşma uygulaması bu özelliğe sahip olsa da, maalesef önceden gönderilmiş bir iMessage’ı diğer kişinin telefonundan da gönderilemeyecek veya silinecek şekilde silemezsiniz.

Bir iMessage’ı silebileceğiniz ve gönderilmesini engelleyebileceğiniz bir örnek olmasına rağmen. Ancak Flash gibi hızlı refleksler ve hız gerektirir. İMessage’ı göndermek için bu mavi oka dokunduğunuzda, mesajın gönderilmesi birkaç saniye sürer. Kontrol Merkezini getirmek için sağ çentikten (veya ekranın altından yukarı) aşağı kaydırın. Ardından, telefonunuzu Uçak moduna geçirmek için ‘Uçak Modu’ düğmesine dokunun.

Şanslıysanız, çok şanslıysanız, gönderilemeyecek ve “Teslim Edilmedi” hatası alacaksınız.

Ama hemen olmuyor. Hatanın görünüp görünmediğini görmek için 5 dakika, belki daha da fazla beklemeniz gerekecek. Hata göründüğünde, manuel olarak yeniden gönderene kadar mesaj gönderilmez.

Çünkü her zaman görünmüyor. İPhone’unuz, ağa bağlı olmadığında bile mesajı göndermeye çalışıyor. Mesaj Apple sunucularına zaten gönderilmemişse, mesajı birkaç dakika göndermeye çalıştıktan sonra telefonunuz pes edecektir. Ancak öyleyse, telefonunuz mesajı göndermeye çalışacak ve sonunda ağa bağlandığında gönderecektir.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir