Chrome’da Zoom Toplantı Davet Sekmelerini Otomatik Olarak Kapatmak için Clozoom’u Kullanın

Zoom, neredeyse görüntülü toplantıların eşanlamlısı haline geldi ve şu anda sahadaki diğer tüm uygulamalara bir mil hakim oldu. Yeni güvenlik önlemleri zihinlerini rahatlattığından beri insanlar onu daha da seviyor.

Ama herkesi sinirlendiren küçük bir şey var. Bu küçük bir detay ama yine de kendimize engel olamıyoruz. Gerçekten can sıkıcı olabilir. Ben ne hakkında konuşuyorum Tüm bu açık sekmeler Zoom, sonrasında bırakır.

E-postanızdaki bir toplantı daveti bağlantısına tıkladığınızda, tarayıcınızda sizi Zoom masaüstü uygulamasına yönlendiren bir sekme açılır. Bu sekme, siz kapatana kadar tarayıcınızda açık kalır. Ve arka arkaya toplantılara katılmak zorunda olan kişiler için bu sekmeler birikme eğilimindedir. Clozoom’unuz yoksa!

Clozoom, herhangi bir nedenle iptal etmediğiniz sürece bu Zoom sekmelerini 3 saniye içinde kapatan basit bir Chrome uzantısıdır. Bu sekmeleri manuel olarak kapatma zahmetinden kurtulmak için bu uzantının tüm amacı budur.

Chrome web mağazasına gidin ve “Clozoom” u arayın. Doğrudan açmak için buradaki bağlantıya da tıklayabilirsiniz. Ardından, ekranın sağ tarafındaki ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesini tıklayın.

Uzantının zoom.us sitelerindeki verilerinizi okuyup değiştirebileceğine dair sorumluluk reddini içeren ve uzantıyı yüklemek için izin isteyen bir onay iletişim kutusu görünecektir. Yüklemek için “Uzantı ekle” yi tıklayın.

Uzantıyı yüklediğinizde, tüm Zoom bağlantılarında otomatik olarak çalışacaktır. Bir toplantı bağlantısına tıkladığınızda, sayfada Clozoom’un 3 saniyelik geri sayımını göreceksiniz. Clozoom’un belirli sekmeyi kapatmasını istemiyorsanız, yanındaki ‘İptal’ seçeneğine tıklayın. Aksi takdirde Clozoom, sekmeyi 3 saniye içinde kapatacaktır.

Ayarı istediğiniz zaman da kapatabilirsiniz. Adres çubuğunuzdaki uzantı simgesine tıklayın. Küçük bir iletişim kutusu görünecektir. ‘Toplantı davetlerini otomatik olarak kapat’ seçeneğinin işaretini kaldırın. Tekrar kullanmanız gerektiğinde, seçeneği tekrar işaretlemeniz yeterlidir.

Clozoom, bu sinir bozucu toplantı davet sekmelerini otomatik olarak kapatarak kontrol altında tutmaya gerçekten yardımcı olabilir. Bazı insanlar için belirlenen 3 saniyelik pencere oldukça hızlı olabilir. Ama senin için değilse, o zaman şanslısın!

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir