iPhone’da Siri ile Arama Nasıl Kapatılır

Aramayı bitirmek için telefona ulaşamıyor musunuz veya elleriniz kirli mi? Siri’den iOS 16 cihazınızda aramayı sizin için kapatmasını isteyin.

Elleriniz başka işlerle meşgulken iPhone eller serbest cihazınızda konuşmak özgürleştiricidir. Ve Siri, telefon veya FaceTime aramaları başlatma konusunda her zaman usta olmuştur. Ancak, aramayı kesmek, fiziksel olarak yapmanızı gerektirdiğinden tüm eğlenceyi ortadan kaldırır.

Neyse ki, iOS 16 sonunda bunu değiştiriyor. Artık Siri’den eller serbest deneyiminizden hiçbir şey kaybetmeden aramayı sizin için kapatmasını isteyebilirsiniz. Siri, hem telefon hem de FaceTime aramalarını sonlandırabilir. Ancak, tek uyarı, aramanın diğer ucundaki kişilerin Siri’den aramayı kesmesini istediğinizi duyabilecek olmasıdır. Ancak bunun sorun olmayacağı aramalarda, sonunda tamamen eller serbest bir deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu özellik iPhone 11 veya daha yeni cihazlarda kullanılabilir. Ancak AirPods veya Siri özellikli Beats kulaklık/kulaklıklara bağlı olduklarında eski cihazlar için de kullanılabilir. Herhangi bir ses girişi işlemi de cihazınızda yapılır. Bu nedenle, aramanızın herhangi bir dökümünün Apple’a gönderilmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Hadi devam edelim!

Ayarlar Uygulamasından ‘Siri Çağrı Kapatma’ Özelliğini Etkinleştirin ve Kullanın

Siri’den aramalarınızı kapatmasını istemeye başlamadan önce, varsayılan olarak kapalı olduğundan bu özelliği Ayarlar Uygulamasından etkinleştirmeniz gerekir.

İlk olarak, ana ekrandan veya cihazınızın uygulama kitaplığından Ayarlar uygulamasına gidin.

Ardından, devam etmek için listeden ‘Siri ve Ara’ sekmesini bulun ve dokunun.

Ardından, devam etmek için ‘Siri Çağrı Kapatma’ seçeneğine dokunun.

Bundan sonra, özelliği açmak için ‘Açık’ konuma getirmek için sayfada bulunan geçiş anahtarına dokunun.

Özelliği açtıktan sonra, arama sırasında Siri’den “Hey efendim, kapat” diyerek bağlantısını kesmesini isteyebilirsiniz.

‘Siri Kapatma’ özelliği, geleneksel yöntemin aksine, yalnızca sesli komutla sonlandırmanıza olanak tanıyarak eller serbest arama deneyimini bir adım öteye taşımanıza olanak tanır. Şimdi, bir dahaki sefere FaceTime veya telefon görüşmesi yaptığınızda, Siri’nin teklifinizi yapmasına izin verin.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir