Mac'te Bir Kelime Nasıl Aranır

Büyük bir belgede veya bir web sayfasında belirli kelimeleri bulmak, samanlıkta iğne bulmaya benzer. İlgilendiğiniz tek bir kelimeyi veya konuyu aramak için tüm sayfayı satır satır okumak için zamanınız olamaz.

Neyse ki, diğer tüm İşletim Sistemlerinde olduğu gibi, Mac de uzun sayfalarda bir kelimeyi aramak için evrensel bir yolu ve ayrıca Finder’da ayarları hızlı bir şekilde bulmak için destekler.

Mac’te herhangi bir kelimeyi bulmanın kısayolu Command + F . Bu tuş kombinasyonu çoğu uygulamada çalışır.

Bir Belgede bir kelime arayın

Bir belgede bir kelime aramak için. Belgeyi açın ve Command + F tuşlarına basın ve arama kutusuna kelimeyi yazın. Bu, belgedeki tüm eşleşen kelimeleri vurgulayacaktır. return tuşuna basarak kelimenin tüm geçtiği yerleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Safari, Chrome ve Firefox’ta bir kelime arayın

Mac’inizdeki herhangi bir web tarayıcısında bir web sitesi açın, ardından arama kutusunu görüntülemek için Command + F Bir kelime yazın ve sayfadaki tüm eşleşen kelimeleri vurgulayacaktır. Sözcüğün birden fazla geçtiği yer varsa, return tuşuna basarak her biri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Command + F tuşları, Mac’inizde evrensel olarak çalışır. Bunu çoğu metin düzenleyicide bir kelime bulurken kullanabilirsiniz, hatta bazı programlar size Command + F kısayolunu kullanarak belgedeki bir kelimeyi arama ve değiştirme seçeneği bile sunar.

İlginizi Çekebilir!

Mac’te Belirli Türlerde ve Uzantılarda Dosyalar Nasıl Bulunur?

Mac’inizde belirli bir dosyayı bir daha aradığınızda bu hızlı ve zahmetsiz yöntemleri deneyin Bilgisayarınızı ofisiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir