Microsoft Teams’de Sohbette Mesajları Biçimlendirme

Microsoft Teams, bugünlerde var olan en popüler Workstream Collaboration platformlarından biridir. Kuruluşlar ve ekipler, etkili bir şekilde işbirliği yapmak ve iletişim kurmak için onu her yerde kullanır. Kullanıcılar bir grupta veya bir kanalda herkese açık olarak 1: 1 özel olarak sohbet edebilir.

Ancak Microsoft Teams’de etkili iletişim araçları burada bitmiyor. Teams ayrıca sohbetlerde ve konuşmalarda biçimlendirme ve zengin metin düzenleme için hükümler sağlar, böylece iletişim daha da geliştirilir.

Microsoft Teams’de hem özel sohbetlerdeki hem de kanal konuşmalarındaki mesajlar için pek çok biçimlendirme seçeneği vardır.

Bir sohbet mesajını biçimlendirmek için soldaki gezinme çubuğundan ‘Sohbet’e gidin ve mesajı göndermek istediğiniz sohbeti açın.

Bir kanal görüşmesini biçimlendirmek için, sol gezinme çubuğundaki ‘Ekipler’e gidin ve ardından görüşmeyi göndermek istediğiniz kanala gidin.

Şimdi, her iki araç için de, bir mesaj oluşturmak için alttaki ‘kompozisyon kutusuna’ gidin. Biçimlendirme seçeneklerini açmak için kutunun altındaki ‘Biçimlendir’ seçeneğine (fırça ile A kaleme benzeyen simge) tıklayın.

Metni biçimlendirmek için genişletilmiş görünüm açılacaktır. Biçimlendirmek istediğiniz metni seçin ve Kalın, İtalik, Altı Çizili, Üstü Çizili, vb. Gibi çeşitli seçeneklerden bir seçenek belirleyin. Metni vurgulamak, listeler oluşturmak, yazı tipi rengini ve boyutunu değiştirmek veya bir bağlantı eklemek için seçenekler de vardır.

Tablo, kod parçacığı vb. Oluşturmak gibi daha fazla biçimlendirme seçeneğine erişmek için ‘Diğer seçenekler’i (üç nokta) tıklayın.

Microsoft Teams, işle ilgili sohbetleri ve konuşmaları gerektiği kadar ilgi çekici hale getirmek için çeşitli biçimlendirme seçeneklerine sahiptir, böylece kullanıcılar en üretken benlikleri olabilir.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir