Google Meet’te El Nasıl Kaldırılır

Google Meet gibi uygulamalar, büyük görüntülü toplantılar yapmayı inanılmaz derecede kolaylaştırdı. Ücretsiz, kişisel bir hesapla bile 100’e kadar katılımcıyla görüşebilirsiniz. Ve G Suite hesabı olan kişiler için bu sayı daha da yüksek: Tek bir toplantıda 250 katılımcınız olabilir.

Evlerimizin güvenliğinden büyük toplantılar yapabilmek elbette bir nimettir. Ancak, büyük sanal toplantıların hızlı bir şekilde baş ağrısına dönüşebileceği de doğrudur. Ya insanlar fikirlerini açıklamak ya da sorular sormak için birbirlerinin sözünü kesiyorlar. Veya başkalarını rahatsız etmek istemedikleri için şüphelerini asla açıklamazlar. Durum tam bir baş belası.

Ancak Google Meet’teki basit ve yeni bir araç, bu durumda gezinmeyi son derece kolaylaştıracak. Google, Meet’te ‘El Kaldırma’ özelliğini henüz tanıttı.

El Kaldırma özelliği, toplantı araç çubuğuna yeni bir düğme ekleyecektir. Kaynak: Google

Bir Google Meet toplantısında elinizi kaldırmak için, toplantı araç çubuğuna gidin ve ‘El Kaldır’ düğmesini tıklayın.

El Kaldırma düğmesi, tıkladığınız anda El Aşağı düğmesi ile değiştirilecektir. Parçanızı söylediğinizde elinizi indirmek için tıklayın.

Toplantı yöneticisi, elinizi kaldırdığınızı görebilecektir. Video önizlemenizde yükseltilmiş bir el görünecektir. Ayrıca biri elini kaldırdığında ekranlarında bir bildirim alacaklar.

Kaynak: Google

Toplantı sahibi ekranını sunuyorsa ve başka bir sekme açıksa, birinin bildirim sesinden elini kaldırdığını anlar. Toplantı sahibi, elinizi herhangi bir zamanda katılımcı panelinden indirme seçeneğine de sahip olacaktır.

Toplantı sahibi, soruları adil bir şekilde yanıtlayabilmeleri için, katılımcıların panelinde kaldırıldıkları sırayla tüm ellerini de görebilir.

Kaynak: Google

Toplantı sahibinin ayrıca, katılımcı panelinde, kaldırılan tüm ellerle tek bir hızlı hareketle başa çıkmasına olanak tanıyan bir ‘Tüm Elleri İndir’ seçeneği olacaktır.

El Kaldırma özelliği yeni başladı ve herkesin hesabına ulaşması birkaç gün (15’e kadar) sürecek. Bu nedenle, henüz göremiyorsanız, özelliğin genel olarak kullanılabilir olması için birkaç gün bekleyin. Bu özellik varsayılan olarak açık olacak ve yöneticilerin üzerinde hiçbir kontrolü olmayacak.

Yalnızca Workspace Essentials, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus’ın yanı sıra G Suite Business, Education, Enterprise for Education ve Nonprofits müşterileri tarafından kullanılabilir. Workspace Business Starter, G Suite Basic müşterileri ve kişisel Google Hesapları olan kullanıcılar tarafından kullanılamayacak. Gelecekte bu kullanıcılar için mevcut olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir