Bir Perakende Birim mi, Yenilenmiş veya Değiştirilmiş Birim Olduğunu Doğrulamak İçin Bir iPhone Model Numarasını Kontrol Etme

Bu basit numara ile bir iPhone’un yeni, değiştirilmiş, yenilenmiş veya kişiselleştirilmiş olup olmadığını kolayca bulun.

Birinden kullanılmış bir iPhone satın almayı mı planlıyorsunuz veya yenilenmiş bir iPhone’da harika bir fırsat mı gördünüz? Fiyat inanılmaz derecede düşükse, şüpheli bir şeyler olabilir. Size iPhone’unuzun perakende mi, yenilenmiş mi, değiştirilmiş mi yoksa kişiselleştirilmiş bir birim mi olduğunu doğrulayabileceğinizi söyleseydik? Kesinlikle işleri çok daha basit hale getirir.

İPhone’unuzun hangi kategoriye girdiğini belirlemek için yapmanız gereken tek şey model numarasını kontrol etmektir. O kadar basit değil! Ancak tüm sürece girmeden önce, daha önce bahsedilen dört kategorinin ne anlama geldiğini bilmelisiniz.

İPhone’da Model Numarasından Cihaz Türünü Kontrol Etme

Cihazınızın hangi kategoriye girdiğini kontrol etmek için iPhone ana ekranındaki ‘Ayarlar’ simgesine dokunun.

Şimdi aşağı kaydırın ve ‘Genel’ ayarları arayın ve ardından üzerine dokunun.

Genel ayarlarda, iPhone’unuz ‘Hakkında’, yazılım güncellemesi, depolama ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli seçenekler bulacaksınız. İlk seçenek olan ‘Hakkında’ya dokunun.

İPhone’unuzun model numarasını kontrol edin ve ardından ilk rakamını bulun.

İPhone model numarasının ilk hanesi, aşağıda listelendiği gibi farklı iPhone kategorileri için değişiklik gösterir.

Model numarası şununla başlıyorsa:

Yukarıdaki durumda satın alınan iPhone yeni olduğu için model numarasının ilk harfi ‘M’ dir.

Aynı şekilde iPhone’unuz için de kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, kullanılmış veya yenilenmiş bir iPhone satın alırken bununla ilgili bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir