Apple Watch 5 "Her Zaman Ekranda" Nasıl Çalışır?

Beşinci nesil Apple Watch, nihayet kullanıcıların ilk Apple Watch piyasaya sürüldüğünden beri istediği bir özellik ile piyasaya çıkıyor. “Her Zaman Ekranda” artık Apple Watch Series 5 ile mevcut ve göründüğü kadar iyi çalışıyor.

Apple Watch’un önceki modellerinde, bileğinizi indirdiğinizde ekran tamamen kararıyordu. Ancak yeni Apple Watch 5 ile her zaman zamanı ve zorlukları hafifçe soluk bir ekranda görebileceksiniz. Ekrana dokunmak veya bileği kaldırmak ekranı tam parlaklığa getirir. Ancak emin olun, pil bitene kadar asla tamamen kararmayacaktır.

Apple Watch’ta “Her Zaman Ekranda” nın arkasındaki teknoloji

Apple Watch 5 LTPO ekranı iş başında

Apple Watch Series 5, LTPO adı verilen benzersiz bir ekran teknolojisine sahiptir. “Düşük Sıcaklık Poli-Silikon ve Oksit” ekranına sahiptir. Ve yaptığı şey, ekranın tükettiği güçten tasarruf etmek için Saatin yenileme hızını dinamik olarak 1 Hertz’e kadar düşürmesine izin vermektir.

LTPO, ekranın 60 hertz kadar yüksekten 1 hertz’e kadar dinamik olarak yenilenmesine olanak tanır ve bu da güç açısından son derece verimlidir.

diyor Apple çalışanı Stan

Yalnızca bir LTPO ekranı değil, Apple Watch 5 aynı zamanda yeni bir düşük güçlü ekran sürücüsü, ultra verimli bir güç yönetimi devresi ve saatin ekranının güç tüketimini daha da azaltmak için yeni bir ortam ışığı sensörüne sahip.

Apple Watch 5’te yeni ekran sürücüsü, Ortam ışığı sensörü ve güç yönetimi devresi

Apple Watch 5’in pil ömrü nasıl?

Tüm bu teknolojiyle birleştirildiğinde, Apple Watch Series 5, “Her zaman ekranda” etkinleştirildiğinde bile önceki modellerle aynı tüm gün 18 saatlik pil ömrünü sunabiliyor.

Apple, saat yüzlerini yeni LTPO ekranıyla çalışacak şekilde ayarladı ve ayrıca Egzersiz uygulamasını, kullanıcıların bileğini kaldırmadan egzersiz ölçümlerini görebilmeleri için optimize etti.

Her Zaman Açık Ekran için optimize edilmiş yüzleri izleyin

Apple Watch 5’teki hem donanım hem de yazılım, aynı 18 saatlik pil ömrünü korurken her zaman ekranda görüntülenmesine izin verecek şekilde optimize edilmiştir.

İlginizi Çekebilir!

How to Enable and Use Double Tap on any Apple Watch

Herhangi bir Apple Watch’ta Çift Dokunma Nasıl Etkinleştirilir ve Kullanılır

Mevcut saatinizde çekici Çift Dokunma özelliğini edinin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir