Brave Together Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Gizlilik merkezli tarayıcı Brave, ‘Brave Together’ adlı bir tarayıcı içi görüntülü arama hizmeti başlattı. Görüntülü görüşme hizmetinin kullanımı ürkütücü bir şekilde kolaydır ve kişilerin gizliliğini korumak için tarayıcının ideolojisini genişletir. Hizmet, özelliklerinden yararlanmak için kullanıcılarından herhangi bir kayıt veya başka bir güçlük gerektirmez. Brave, Brave tarayıcısında bire bir arama kullanılabilirliğine sahip video hizmetini ve tarayıcının […]

Gizlilik merkezli tarayıcı Brave, ‘Brave Together’ adlı bir tarayıcı içi görüntülü arama hizmeti başlattı. Görüntülü görüşme hizmetinin kullanımı ürkütücü bir şekilde kolaydır ve kişilerin gizliliğini korumak için tarayıcının ideolojisini genişletir. Hizmet, özelliklerinden yararlanmak için kullanıcılarından herhangi bir kayıt veya başka bir güçlük gerektirmez.

Brave, Brave tarayıcısında bire bir arama kullanılabilirliğine sahip video hizmetini ve tarayıcının test ve geliştirme sürümü olan Brave Nightly’de grup arama özelliği erişilebilirliğini yayınladı ve yakında tüm paketi Brave tarayıcısının kararlı yapısına getirmeyi planlıyor. tam testten sonra.

Ancak, grubun kararlı sürümde desteklenmediğini belirten resmi açıklamaya rağmen, tarayıcının kararlı yapısı üzerinde de (altı kişiyle) bir Brave Together grup çağrısı yapabildik. Bu değişikliğin ne zaman ve ne ölçüde gerçekleştiğine dair resmi bir açıklama olmamasına rağmen, yani en fazla kaç katılımcının desteklendiği.

Brave Together, açık kaynaklı video yazılımı Jitsi’yi temel alır ve sınırsız özel video görüşmelerini destekler. Çağrıların uçtan-uca şifrelenmesinin de çalışmakta olduğu bildiriliyor.

Not: Brave Together, iOS ve Android akıllı telefonlarda Brave tarayıcılarda mevcut değildir, ancak cep telefonu kullanıcıları Brave Together’da başlatılan bir toplantıya katılmak için Jitsi Meet uygulamasını kullanabilir.

Cesur Birlikte Nasıl Kullanılır?

Brave Together’ı kullanmanın tek ön koşulu, Brave tarayıcıya ihtiyacınız olmasıdır, ancak muhtemelen buradaysanız, zaten kullanıcılardan birisiniz, bu yüzden çok fazla sorun olmayacak. Ancak bir kullanıcı değilseniz, Brave tarayıcısını indirmek ve yüklemek yalnızca birkaç saniye sürdüğü için yine de çok fazla rahatsız olmaz.

Cesur Tarayıcı Edinin

Brave tarayıcısında, together.brave.com adresine gidin ve ‘Görüntülü Görüşmeyi Başlat’ düğmesine tıklayın.

Tarayıcı, kameranıza ve mikrofonunuza erişim isteyecektir. ‘İzin Ver’ düğmesine tıklayın.

Platformda bir video görüşmesi başlatmak için gereken tek şey bu. Bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur ve hiçbir ek adım yoktur.

Birini toplantıya davet etmek için bağlantıyı onlarla paylaşın. Bağlantıyı almak için ekranın sağ alt köşesindeki ‘i’ düğmesine tıklayın veya ayrıca tarayıcının adres çubuğundan URL’yi kopyalayabilirsiniz.

İstenmeyen ziyaretçilere karşı korumak için ‘i’ düğmesine tıklayarak Brave Together’daki toplantınız için bir şifre de oluşturabilirsiniz. Toplantıya herkes bağlantı ve parola ile katılabilir (bir tane oluşturursanız) ancak katılabilmek için kendi uçlarında Brave tarayıcısına da ihtiyaçları olacaktır.

Brave Together herhangi bir kayıt gerektirmeyebilir, ancak yine de gravatar simgenizi içe aktarmak için bir ad ve hatta bir e-posta adresi girebilirsiniz, böylece toplantıdaki diğer kullanıcılar videonuz kapalıyken herhangi bir sorun yaşamadan kimliğinizi anlayabilir.

Video hizmeti ayrıca ekran paylaşımı, bir YouTube videosu paylaşma, elinizi kaldırma / indirme, döşeme görünümü, herkesi sessize alma, bir video kalitesi seçme, toplantı sohbeti vb. Gibi birçok özellik sunar.

Brave’den Brave Together, görüntülü arama yazılımına olan bağımlılığın listelerin dışında olduğu ve herkesin iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için birini veya diğerini kullandığı bir zamanda geliyor. Kullanıcılarına sunduğu basitlik ve gizlilik kesinlikle birçok kullanıcıyı çekecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top