iOS 12 Genel Beta Sorunları ve Neden Yüklememelisiniz?

Apple, desteklenen tüm iOS 12 cihazları için iOS 12 Public Beta’yı bugün erken saatlerde yayınladı. Bu, iOS 12 için bir Genel Beta yapısının ilk sürümüdür. Bundan önce, şirketin iki geliştirici beta derlemesi de vardır. İOS 12 Developer Beta sürümlerinde mükemmel performans ve kararlılık duymuş olsanız da, iOS 12 beta sürümünde hala günlük kullanım için uygun […]

Apple, desteklenen tüm iOS 12 cihazları için iOS 12 Public Beta’yı bugün erken saatlerde yayınladı. Bu, iOS 12 için bir Genel Beta yapısının ilk sürümüdür. Bundan önce, şirketin iki geliştirici beta derlemesi de vardır.

İOS 12 Developer Beta sürümlerinde mükemmel performans ve kararlılık duymuş olsanız da, iOS 12 beta sürümünde hala günlük kullanım için uygun olmayan birçok sorun var. Ve ne yazık ki iOS 12 Public Beta, iOS 12 dev beta 2 ile aynı sorunları taşıyor.

İOS 12 Public Beta’yı yükleyen kişiler, iOS 12 geliştirici beta sürümleriyle aynı sorunlarla karşı karşıyadır. Aşağıda, iPhone’unuza iOS 12 Public Beta yüklemeden önce bilmeniz gereken önemli iOS 12 sorunlarından bazıları verilmiştir.

iOS 12 Beta GPS Sorunu

GPS, iOS 12’de iyi çalışmıyor. Birçok kullanıcı, hem Developer Beta 1 hem de Beta 2 sürümlerinde iOS 12’deki GPS sorunlarından şikayetçi ve ne yazık ki, iOS 12 Public Beta kullanıcıları da aynı sorunlardan şikayet ediyor.

Ancak sorun herkesin iPhone’unda mevcut değil. İOS 12 çalıştıran kendi iPhone X’imizde GPS mükemmel bir şekilde çalışıyor. Ancak iPhone 6’mız, iOS 12 Beta’yı yükledikten sonra Google Haritalar’da artık GPS kilidi almıyor.

Zayıf BlueTooth bağlantısı

İOS 12 Beta’yı yükledikten sonra, iPhone’unuza bağlı aksesuarlarla zayıf bir Bluetooth bağlantısı elde edebilirsiniz. Yakınınızda olmayan hoparlörlere müzik akışı yaparsanız, bu bir anlaşma kırıcı olabilir.

Bir Reddit kullanıcısı, iOS 12 Beta’yı yükledikten sonra yalnızca iPhone’unun 3 metre menzilindeki cihazlara müzik akışı yapabildiğini test etti. Bu mesafenin ötesinde müzik cızırdamaya başlar.

iPhone, Touch ID ile kilit açılırken titriyor

Bu bir anlaşma kırıcı değildir, ancak bir iPhone 8 veya Touch ID sensörlü bir önceki iPhone modeli kullanıyorsanız, iOS 12 Genel Beta’yı yükledikten sonra iPhone’unuzun kilidini Touch ID ile her açtığınızda bir titreşim alacağınızı bilin. .

Bu tür bir işlevsellik, Android cihazlarda çok uzun süredir mevcuttur. Ve orası iyi hissettiriyor. Ancak bir iPhone’un kilidini açmak için dokunsal geri bildirime alışkın olmadığımız için, iOS 12 bunu yaptığında garip geliyor. Ayrıca, ayarlar altında devre dışı bırakmanın bir yolu yoktur.

Netflix, iOS 12’de Ağ Hatası veriyor

Netflix kullanıyorsanız iPhone veya iPad’inize iOS 12 Beta yüklemeyi unutun. Netflix, iOS 12 çalıştıran tüm cihazlarımızda yüklü ve bu cihazların hiçbirinde çalışmıyor. Netflix uygulaması Ağ hatası diyor.

Bunlar, iPhone’unuza iOS 12 Genel Beta yüklememenizin sadece birkaç nedeni. Bu gönderiyi yaptık çünkü iOS 12 Public Beta’nın yayınlanmasını bekleyen insanlar, iPhone’larında temel özelliklerin düzgün çalışmasını tercih edenler. Ancak iOS 12 Genel Beta’da GPS bağlantısıyla ilgili kritik bir sorun göz önüne alındığında, Herkese Açık Beta 2 sürümlerine kadar iOS 12’den uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top