WebEx Toplantısına Nasıl Katılırım?

Zoom güvenlik sorunlarıyla ilgili endişelerin ardından, birçok kuruluş ve enstitü son günlerde WebEx’e geçti. Çoğunlukla, neredeyse aynı özellik kümesiyle Zoom’a en iyi ücretsiz alternatif olduğu için. Bir WebEx toplantısına katılma daveti aldıysanız, WebEx’te bir toplantıya katılmanın çeşitli yolları için bir kılavuz burada. WebEx’te bir toplantıya katılmanın en iyi ve en güvenilir yolu, masaüstü ve mobil […]

Zoom güvenlik sorunlarıyla ilgili endişelerin ardından, birçok kuruluş ve enstitü son günlerde WebEx’e geçti. Çoğunlukla, neredeyse aynı özellik kümesiyle Zoom’a en iyi ücretsiz alternatif olduğu için.

Bir WebEx toplantısına katılma daveti aldıysanız, WebEx’te bir toplantıya katılmanın çeşitli yolları için bir kılavuz burada.

WebEx’te bir toplantıya katılmanın en iyi ve en güvenilir yolu, masaüstü ve mobil cihazlar için uygulamalarını kullanmaktır. Ancak, bir toplantıya hızlı bir şekilde katılmanız gereken bir durumdaysanız ve uygulamayı bilgisayarınıza yüklemek için zamanınız yoksa, WebEx’in de tamamen işlevsel bir web arayüzü vardır.

WebEx’te buluşmanın daha güvenilir bir yolu olduğundan, bir toplantıya katılmak için WebEx uygulamasını kullanmak için bir eğitimle başlayacağız.

Uygulamadan WebEx Toplantısına Katılın

WebEx Meetings uygulaması hem Windows hem de Mac bilgisayarlarda kullanılabilir. İndirmek için webex.com/downloads bağlantısını bir tarayıcıda açın ve WebEx Meetings bölümünün altındaki ‘Windows için İndir’ düğmesine tıklayın.

Dosyayı kaydettiğiniz klasörü açın ve ardından ‘webexapp.msi’ yükleyicisine çift tıklayın / çalıştırın.

Uygulamayı yükledikten sonra, otomatik olarak başlamaması durumunda PC’nizde açın. Uygulamayı başlatmak için PC’nizde ‘Cisco WebEx Meetings uygulamasını’ arayabilirsiniz.

WebEx uygulaması oturum açma ekranıyla açılacaktır. Bir WebEx hesabınız varsa, onu uygulamada oturum açın. Değilse ve bir toplantıya hızlı bir şekilde katılmanız gerekiyorsa, WebEx hesabı olmadan bir toplantıya misafir olarak katılmak için ‘Misafir olarak kullan’ bağlantısını tıklayın.

Ardından, gerekli alanlara Adınızı ve E-posta adresinizi girin ve ‘Misafir olarak devam et’ düğmesini tıklayın.

WebEx uygulama kontrol paneli penceresi açıldığında, uygulamadaki ‘Toplantıya katıl’ bölümünün altındaki ‘Toplantı bilgilerini girin’ kutusuna toplantı kodunu veya toplantı bağlantısını girin.

Toplantı bağlantısını kullanma Toplantı bağlantısının
tamamını kutuya yapıştırabilir ve toplantıya katılmak için ‘Katıl’ düğmesine tıklayabilirsiniz.

Toplantı numarasını kullanarak
Veya, Toplantı numarası / kodunu toplantı bilgi kutusuna girebilir ve ‘Katıl’ düğmesine tıklayabilirsiniz.

WebEx toplantı penceresi şimdi bir toplantıya katılmadan önce mikrofon ve video seçeneklerinizi ayarlayabileceğiniz bir yerde açılacaktır. Toplantı sahibi tarafından istenirse kendinizi kapatmak için ‘Mikrofon’ simgesine veya videonuzu kapatmak için ‘Video’ simgesine tıklayın.

Hazır olduğunuzda, toplantı odasına girmek için ‘Toplantıya Katıl’ düğmesine tıklayın.

WebEx toplantıları varsayılan olarak güvenlidir ve bir davetiye almış olsanız bile herhangi birinin toplantıya girmesi için Toplantı Sahiplerinin iznini gerektirir. Toplantı sahibi sizi toplantıya kabul edene kadar, “Toplantı sahibi sizi kabul ettikten sonra toplantıya katılabilirsiniz” mesajını göreceksiniz . ekranda mesaj.

Kabul edildikten sonra, toplantıdaki herkesi görüntüleyebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Pencerenin sağ tarafında, toplantıdaki tüm katılımcıların adlarını görebileceğiniz bir katılımcı listesi açılır.

Toplantıdan ayrılmak istediğinizde, önce kamera görünümünün altındaki toplantı kontrolleri seçeneklerinden kırmızı çarpı butonuna tıklayın.

Ardından, görünen onay diyaloğunda ‘Toplantıdan ayrıl’ seçeneğini seçin ve toplantı odasından çıkarsınız.

Ayrıca iPad, iPhone ve çeşitli Android cihazlardan bir WebEx toplantısına katılabilirsiniz . Aşağıdaki saygı uygulama mağazası bağlantılarından mobil cihazınıza WebEx Meetings uygulamasını indirin.

İPhone ve iPad için WebEx

Android için WebEx

Tarayıcıdan WebEx Toplantısına Katılın

Bir WebEx toplantısına katılmanın en hızlı ve kolay yolu web uygulamasıdır. İhtiyacınız olan tek şey, toplantı bağlantısı veya toplantı numarası / erişim kodudur.

Postayla bir WebEx toplantısına katılma daveti aldıysanız , toplantı ayrıntılarının önceden doldurulmuş olduğu WebEx web sitesini açmak için postadaki ‘Toplantıya katıl’ düğmesine tıklayın.

Bağlantıyı açar açmaz cisco web sitesi açılacak ve izniniz olmadan WebEx Meetings Masaüstü uygulaması için bir ‘webex.exe’ yükleyicisini maalesef indirmeye başlayacaktır. Ancak, açıkça yalnızca web tarayıcısından toplantıya katılmak istediğimizden, indirilen dosyayı ve yükleyiciyi çalıştırmak için uyarı istemini göz ardı edebilirsiniz.

Yapmanız gereken , ekranda ‘Tarayıcınızdan katılın’ bağlantısını görene kadar 10 saniye kadar beklemektir . Ve göründüğünde, üzerine tıklayın.

WebEx hesabınız varsa, ‘Oturum aç’ bağlantısını veya SSO oturum açma seçeneklerinden birini kullanın. Aksi takdirde, ilgili giriş alanlarına ‘Tam adınızı’ ve ‘E-posta adresinizi’ girin ve toplantıya misafir olarak katılmak için ‘İleri’ düğmesine tıklayın.

WebEx toplantı önizleme ekranı şimdi açılacak ve ‘Mikrofon’ ve ‘Kameranızı’ kullanmak için izin isteyecektir, toplantıda iletişim kurabilmek için ‘İzin Ver’ düğmesine tıkladığınızdan emin olun.

Bir toplantıya katılmadan önce mikrofon ve video seçeneklerinizi ayarlayabilirsiniz. Toplantı sahibi tarafından istenirse kendinizi kapatmak için ‘Mikrofon’ simgesine veya videonuzu kapatmak için ‘Video’ simgesine tıklayın.

Hazır olduğunuzda, toplantı odasına girmek için ‘Toplantıya Katıl’ düğmesine tıklayın.

Toplantı numarasını kullanarak web’den
katılma Davet olarak bir WebEx toplantı numaranız varsa, web tarayıcınızda toplantılarapac.webex.com’u açın ve toplantı numarasını giriş alanına girin.

Bir toplantı bilgi ekranı size toplantı odasının adını, katılmak üzere olduğunuz toplantı bağlantısını ve toplantı numarasını gösterecektir. Devam etmek için ‘Toplantıya Katıl’ düğmesine tıklayın.

Web tarayıcısından bir toplantıya katılmak için yukarıda belirtildiği gibi prosedürün geri kalanını izleyin.

Bir WebEx toplantısına katılmak, Zoom’unkine benzer. Aslında, WebEx arayüz seçeneklerinin çoğunu Zoom’a benzer bulacaksınız. WebEx Masaüstü uygulamasında ve web sitesinde kaçıracağınız BÜYÜK şey, görüntülü toplantılarda arka planınızı gizlemek için sanal arka plan görüntülerini desteklemektir.

WebEx, iPhone ve iPad için uygulamasında özel arka planı destekler, ancak masaüstü uygulaması henüz bu özelliği desteklemiyor. Microsoft kısa süre önce Teams’e özel arka plan resimleri için destek ekledi. WebEx geliştirme ekibinin bu özelliği en kısa sürede yakalaması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu arada, WebEx’teki arka plan görüntüsünü değiştirmek için ChromaCam gibi uygulamaları kullanarak bilgisayarınızda her zaman sanal bir kamera kullanabilir ve kendinizi bir patatese dönüştürmek için Kamera Yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top