iPhone iOS 12 sorunları ve nasıl düzeltileceği

İOS 12 performans odaklı bir güncelleme olmasına rağmen, hatalara ve sorunlara yabancı değil. İOS 12 geliştirici beta sürümünün yayınlanmasının üzerinden bir hafta geçti ve her geçen gün yazılımda yeni sorunlar keşfetmeye devam ediyoruz.

Şimdiye kadar keşfettiğimiz iOS 12 sorunlarının hiçbiri tek bir iPhone modeline özgü değil. Bunlar, iOS 12 Eylül 2018’de çıktığında son sürümde kolayca çözülebilen küçük hatalar ve çoğunlukla UI ile ilgili sorunlardır.

İOS 12 kullanıcılarının iPhone’da karşılaştığı en yaygın sorun, yeni Ekran Süresi özelliğidir. Ekran Süresi beklediğimiz gibi çalışmıyor. Çoğu kullanıcı için Ekran Süresi genellikle iPhone’larının kullanım istatistiklerini kaydetmez ve hatta Aile paylaşımını kurmaya çalışırken yeni özelliği devre dışı bırakır.

Ekran Süresi sorununu çözmek için bir sonraki iOS 12 beta sürümünü beklerken, şimdilik iPhone’unuzda Ekran Süresi ayarlarını iki veya üç kez açarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Görünüşe göre, uzun bir süre sonra Ekran Süresi ayarlarını açtığınızda, iPhone’unuzun raporu oluşturması ve size göstermesi çok zaman alıyor. Hatta bazen bir rapor bile oluşturamaz. Dolayısıyla, Ekran Süresi ayarlarını sık sık açarsanız, uzun bir rapor oluşturması gerekmez ve bu nedenle sorunu da çözebilir.

Diğer bir yaygın iOS 12 sorunu GPS ile ilgilidir. İOS 12’yi çalıştırırken iPhone’unuzda GPS sinyali alamayabilirsiniz. Ancak sorun sistem genelinde değildir. Apple Haritalar mükemmel çalışıyor, ancak Waze ve Google Haritalar, iOS 12’de GPS sinyalini hiç alamayabilir.

İOS 12 GPS sorununun düzeltilmesi bir isabet veya ıskalama. Doğru GPS sinyali almayan uygulamaları silmeyi ve yeniden yüklemeyi deneyebilir ve ayrıca iPhone’unuzu yeniden başlatabilirsiniz. Çoğu iOS sorunu genellikle yeniden başlatma ile giderilir, bu yüzden denemeyi unutmayın.

Bazı kullanıcılar, iPhone’larına iOS 12 yükledikten sonra da WiFi sorunları yaşıyor. Görünüşe göre iPhone’ları, şifre doğru olsa bile WiFi’ye bağlanmaya çalışırken “yanlış şifre” diyor. Bu yaygın bir iOS sorunudur ve bunun iOS 11.4’te de olduğunu gördük.

İOS 12’de yanlış şifre sorununu çözmek için aşağıda belirtilen düzeltmeleri deneyin:

Bunlar, iOS 12 kullanıcılarının karşılaştığı yaygın sorunlardan sadece birkaçı. Umarız Apple, iOS 12 Eylül 2018’de piyasaya çıktığında bunları düzeltir.

İlginizi Çekebilir!

iPhone X şarj olmuyor veya% 80 pilde mi takılı kalıyor? İşte nasıl düzelteceğiniz

Pek çok kullanıcı iPhone X'lerinin% 80'in üzerinde pil kapasitesini aşmadığından şikayet ediyor. Kullanıcılar, telefonlarının bataryasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir