İPhone'daki Mesajlarda Grup Fotoğrafı Nasıl Ayarlanır

Arkadaşınızın kaydettiğiniz utanç verici fotoğrafını ortaya çıkarma ve onu iMessages’daki grup sohbeti simgesi yapma zamanı!

Bugünlerde hepimiz pek çok grup sohbetinin bir parçasıyız ve özellikle şu anda bağlantıda kalmanın önemli bir parçası. Ancak gruplarımızın çoğu çoğunlukla başka bir gruptan aynı alt gruptan oluşur ve herhangi bir utanç veya karışıklıktan kaçınmak için gruplarımızı takip etmek çok önemlidir. Ne hakkında konuştuğumu biliyorsun. “Üzgünüm, yanlış grup!”

Grup sohbetlerimizi takip etmenin büyük bir kısmı, onunla ilişkili fotoğraftır. Sonuçta görsellere ve resimlere metinden daha duyarlıyız. Çoğu mesajlaşma platformu bu özelliği sunar. Son olarak, Apple da iOS 14’teki Mesajlar’daki grup sohbetlerimize bir fotoğraf ayarlama desteğini getirerek çoğunluğun üstesinden gelmeye karar verdi. Bunun iOS 14’ün önceki sürümlerinde çalışmayacağını unutmayın

Bir grup fotoğrafını ayarlamak veya değiştirmek için iPhone’unuzdaki Mesajlar uygulamasına gidin ve sohbet dizilerinden grup sohbetini açın. Şimdi, sohbetteki grup katılımcılarının grup adı ve avatarlarının bulunduğu alana dokunun.

Grup adının altında birkaç seçenek genişleyecektir. ‘İ’ (bilgi) simgesine dokunun.

Ayrıntılar ekranında ‘Adı ve Fotoğrafı Değiştir’ seçeneğini göreceksiniz. Üzerine dokunun.

Düzenleme ekranı açılacaktır. Galerinizden bir fotoğraf ayarlayabilir, yeni bir fotoğraf çekebilir, metin ayarlayabilir veya grup simgesi olarak bir emoji veya animoji kullanabilirsiniz. Bazı emojileri ve son kullandığınız animojileri öneri olarak gösterecek ancak daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Seçmek için ayarlamak istediğiniz seçeneğe dokunun ve son olarak değişiklikleri kaydetmek için “Bitti” ye ve ardından tekrar “Bitti” ye dokunun.

Grup simgesi, sohbet ekranında grup katılımcılarının avatarlarıyla birlikte görünecektir. Estetik hakkında konuşun! Sohbet dizileri listesinde yalnızca seçtiğiniz simge görünecektir.

Apple’ın grup fotoğraflarını Mesajlar’a ayarlama özelliğini getirmeye karar vermesinin zamanı geldi. Sadece oldukça pratik olmakla kalmazlar, aynı zamanda sohbete kişisel bir dokunuş katmaya yardımcı olurlar ve bu da onu herkes için daha eğlenceli hale getirir. Ve hayat küçük şeylerden ibaret değil mi?

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir