DÜZELTME: Bluetooth, iOS 12'de çalışmıyor

iOS 12 güncellemesi kitlelere yayılmaya başladı ve aynı zamanda büyük iOS sürümleriyle gelen her zamanki gibi olağan sorunlar da var. İOS 12’ye güncelledikten sonra pilin boşalması, Bluetooth / WiFi sorunları, aşırı ısınma ve benzeri şeyler yaşayabilirsiniz. Ancak bu, iOS 12’nin hatalı bir güncelleme olduğu anlamına gelmez.

İOS 12’nin piyasaya sürülmesinden bu yana bir gün geçmedi ve kullanıcılar zaten Bluetooth’un iOS 12’ye güncelledikten sonra iPhone’larında çalışmadığından şikayet ediyorlar. İPhone’unuzda da oluyorsa, üzülmeyin! Sorunu çözebiliriz.

Bluetooth’un açılmaması sorunu nasıl giderilir

Bu, iPhone’unuza iOS 12 yükledikten sonra karşılaşabileceğiniz en yaygın Bluetooth sorunlarından biridir. Neyse ki, bu sorunun düzeltilmesi de kolaydır.

İPhone’unuzu yeniden başlatın

Bu daha kolay çözümdür. Devam edin ve iPhone’unuzu Açıp / Kapatarak veya iPhone’unuz için geçerli olan fiziksel tuş kombinasyonunu kullanarak zorunlu yeniden başlatma yaparak yeniden başlatın. Yardım için aşağıdaki bağlantıya bakın:

→ iPhone’u yeniden başlatmaya zorlama

Ağ Ayarları Sıfırlama

Zorla yeniden başlatma işe yaramadıysa, Ağ Ayarlarını sıfırlamanız gerekir. Bunu yapmak, eşleştirilmiş Bluetooth cihazlarınızı ve kayıtlı WiFi ağlarınızı temizler, ancak Bluetooth geçişini düzeltir.

  1. Ayarlar »Genel» Sıfırla seçeneğine gidin.
  2. Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.
  3. Parolanızı girin ve Ağ Ayarlarını Sıfırlamak istediğinizi onaylayın.

Ağ Ayarlarının Sıfırlanması Bluetooth geçiş sorununu çözecektir.

İOS 12’de Bluetooth bağlantı sorunları nasıl giderilir

İOS 12’yi yükledikten sonra Bluetooth cihazlarınıza bağlanamıyor musunuz? Peki, olur. Ve Bluetooth bağlantı sorunlarını çözmenin en iyi yolu, önce Bluetooth cihazınızı unutmak ve ardından tekrar eşleştirmektir.

Sorunu çözmek için iPhone’unuz ile Bluetooth aksesuarı arasındaki bağlantıyı sıfırlamanız gerekir.

  1. Ayarlar »Bluetooth’a gidin .
  2. Bluetooth cihazınızın yanındaki i dairesel simgesine dokunun.
  3. Bu Cihazı Unut’a dokunun.
  4. İPhone’unuzu ve Bluetooth cihazınızı yeniden başlatın.
  5. İPhone’unuzu cihaza geri eşleyin.

İPhone’unuz ile Bluetooth cihazı arasındaki bağlantının sıfırlanması, bağlantı sorunlarını çözmelidir. Olmaması durumunda, yukarıdaki adımlarda açıklandığı gibi iPhone’unuzdaki Ağ Ayarlarını Sıfırlayın.

Nihai düzeltme!

İPhone’unuzu yeniden başlatmak veya ağ ayarlarını sıfırlamak ya da Bluetooth cihazlarınızla yeniden eşleştirmek iOS 12’deki Bluetooth sorununu çözmüyorsa, iPhone’unuzu sıfırlamanın zamanı gelmiştir.

İPhone’u sıfırlamak büyük bir iştir. Zaman tüketiyor, biliyoruz. Ancak bu noktada, yalnızca iOS 12’deki Bluetooth sorunlarını bir kereliğine düzeltmek için bir seçeneğiniz var. İşleri kolaylaştırmak için iPhone’unuzun yedeğini iCloud yerine bilgisayarınızdaki iTunes üzerinden alın. Sıfırladıktan sonra, iPhone’u bir iTunes yedeklemesiyle geri yüklemek, iCloud yedeklemesinden daha hızlıdır.

İPhone’unuzu sıfırlamak için Ayarlar »Genel» Sıfırla »seçeneğine gidin ve Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin. Bununla ilgili ayrıntılı bir rehbere ihtiyacınız varsa, aşağıdaki bağlantıyı izleyin:

→ iPhone nasıl düzgün şekilde sıfırlanır

İlginizi Çekebilir!

İPhone 8 düşük çağrı hacmi sorunu nasıl giderilir

İPhone 8’inizde düşük görüşme sesi mi yaşıyorsunuz? Eh, yalnız değilsin. Bu sorun bir dizi iPhone …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir